Groenpeil

Ellecom in Rheden

Buurt in wijk Wijk 00 Dieren, gemeente Rheden, postcodegebied 6955. 985 inwoners in 468 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 200 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 40,1%.

Woningen
468
CBS 2025
Inwoners
985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 508.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
46,5%
EP-Online, 200 gelabeld
Dekking energielabels
42,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ellecom
Labelverdeling Ellecom
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%4
A++0,5%1
A+4,0%8
A21,5%43
B18,5%37
C22,5%45
D12,5%25
E6,5%13
F6,5%13
G5,5%11
Totaal gelabeld100%200
Ter vergelijking: gemeente Rheden
Ter vergelijking: gemeente Rheden
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%9
A+++1,1%124
A++1,1%129
A+1,9%220
A22,1%2.586
B13,9%1.634
C27,2%3.183
D14,1%1.657
E8,2%962
F5,2%613
G5,1%600
Totaal gelabeld100%11.717
Energielabels Ellecom vergeleken met Rheden
LabelStavenEllecomRheden
A++++0,0%0,1%
A+++2,0%1,1%
A++0,5%1,1%
A+4,0%1,9%
A21,5%22,1%
B18,5%13,9%
C22,5%27,2%
D12,5%14,1%
E6,5%8,2%
F6,5%5,2%
G5,5%5,1%

Ellecom Rheden

Deze verdeling gaat over de 42,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ellecom vergeleken met Rheden
BouwperiodeStavenEllecomRheden
vóór 194536,0%20,2%
1945–196411,5%26,1%
1965–19748,5%24,8%
1975–199122,0%16,7%
1992–200514,5%5,9%
2006–20142,0%4,0%
2015 en later5,5%2,2%

Ellecom Rheden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ellecom vergeleken met Rheden
WoningtypeStavenEllecomRheden
Vrijstaand34,0%10,2%
Twee-onder-een-kap47,5%27,0%
Hoekwoning8,0%9,3%
Tussenwoning7,0%25,7%
Appartement3,5%27,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Ellecom Rheden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
174
37,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
737 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Dieren

Alle buurten in Rheden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.