Groenpeil

Velp-Noord boven spoorlijn in Rheden

Buurt in wijk Wijk 02 Velp, gemeente Rheden, postcodegebied 6881. 7.630 inwoners in 3.638 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.964 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
3.638
CBS 2025
Inwoners
7.630
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 540.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
30,5%
EP-Online, 1.964 gelabeld
Dekking energielabels
54,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Velp-Noord boven spoorlijn
Labelverdeling Velp-Noord boven spoorlijn
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,8%16
A++1,0%20
A+3,0%58
A15,5%304
B10,2%201
C25,0%491
D12,6%247
E11,3%221
F10,2%201
G10,4%204
Totaal gelabeld100%1.964
Ter vergelijking: gemeente Rheden
Ter vergelijking: gemeente Rheden
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%11
A+++1,2%136
A++1,1%132
A+2,2%258
A22,3%2.625
B14,2%1.669
C27,0%3.189
D13,9%1.635
E8,1%953
F5,0%595
G5,0%588
Totaal gelabeld100%11.791
Energielabels Velp-Noord boven spoorlijn vergeleken met Rheden
LabelStavenVelp-Noord boven spoorlijnRheden
A++++0,1%0,1%
A+++0,8%1,2%
A++1,0%1,1%
A+3,0%2,2%
A15,5%22,3%
B10,2%14,2%
C25,0%27,0%
D12,6%13,9%
E11,3%8,1%
F10,2%5,0%
G10,4%5,0%

Velp-Noord boven spoorlijn Rheden

Deze verdeling gaat over de 54,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Velp-Noord boven spoorlijn vergeleken met Rheden
BouwperiodeStavenVelp-Noord boven spoorlijnRheden
vóór 194537,7%20,2%
1945–196421,3%26,5%
1965–197419,1%24,8%
1975–19914,6%16,5%
1992–20059,1%5,9%
2006–20147,5%3,9%
2015 en later0,7%2,2%

Velp-Noord boven spoorlijn Rheden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Velp-Noord boven spoorlijn vergeleken met Rheden
WoningtypeStavenVelp-Noord boven spoorlijnRheden
Vrijstaand18,7%10,1%
Twee-onder-een-kap28,7%26,8%
Hoekwoning4,0%9,7%
Tussenwoning6,2%25,6%
Appartement42,4%27,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Velp-Noord boven spoorlijn Rheden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
697
19,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.087 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
24
52 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Velp

Alle buurten in Rheden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.