Groenpeil

Donderberg in Rhenen

Buurt in wijk Wijk 02 Rhenen West, gemeente Rhenen, postcodegebied 3911. 740 inwoners in 336 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 222 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 16,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
336
CBS 2025
Inwoners
740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 391.000
CBS 2025, gemeente € 461.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
16,7%
EP-Online, 222 gelabeld
Dekking energielabels
66,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Donderberg
Labelverdeling Donderberg
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%1
A+0,5%1
A5,4%12
B10,4%23
C79,7%177
D3,2%7
F0,5%1
Totaal gelabeld100%222
Ter vergelijking: gemeente Rhenen
Ter vergelijking: gemeente Rhenen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%19
A+++4,6%256
A++1,6%89
A+4,2%232
A37,0%2.036
B13,1%722
C17,8%983
D8,3%456
E4,7%257
F3,4%189
G4,9%270
Totaal gelabeld100%5.509
Energielabels Donderberg vergeleken met Rhenen
LabelStavenDonderbergRhenen
A++++0,0%0,3%
A+++0,5%4,6%
A++0,0%1,6%
A+0,5%4,2%
A5,4%37,0%
B10,4%13,1%
C79,7%17,8%
D3,2%8,3%
E0,0%4,7%
F0,5%3,4%
G0,0%4,9%

Donderberg Rhenen

Deze verdeling gaat over de 66,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Donderberg vergeleken met Rhenen
BouwperiodeStavenDonderbergRhenen
vóór 19451,8%12,1%
1945–19640,0%25,5%
1965–19740,0%16,4%
1975–199197,3%14,8%
1992–20050,0%11,4%
2006–20140,5%10,5%
2015 en later0,5%9,3%

Donderberg Rhenen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 97,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Donderberg vergeleken met Rhenen
WoningtypeStavenDonderbergRhenen
Vrijstaand9,5%16,3%
Twee-onder-een-kap27,5%21,2%
Hoekwoning9,5%6,7%
Tussenwoning53,6%27,5%
Appartement0,0%25,5%
Onbekend type0,0%2,8%

Donderberg Rhenen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
94
28,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
346 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Rhenen West

Alle buurten in Rhenen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.