Groenpeil

Grebbekwartier Zuid in Rhenen

Buurt in wijk Wijk 01 Rhenen Oost, gemeente Rhenen, postcodegebied 3911. 575 inwoners in 242 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 121 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
242
CBS 2025
Inwoners
575
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 534.000
CBS 2025, gemeente € 461.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
71,9%
EP-Online, 121 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Grebbekwartier Zuid
Labelverdeling Grebbekwartier Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A+1,7%2
A45,5%55
B24,0%29
C15,7%19
D5,8%7
E2,5%3
F3,3%4
G0,8%1
Totaal gelabeld100%121
Ter vergelijking: gemeente Rhenen
Ter vergelijking: gemeente Rhenen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%19
A+++4,6%256
A++1,6%89
A+4,2%232
A37,0%2.036
B13,1%722
C17,8%983
D8,3%456
E4,7%257
F3,4%189
G4,9%270
Totaal gelabeld100%5.509
Energielabels Grebbekwartier Zuid vergeleken met Rhenen
LabelStavenGrebbekwartier ZuidRhenen
A++++0,0%0,3%
A+++0,8%4,6%
A++0,0%1,6%
A+1,7%4,2%
A45,5%37,0%
B24,0%13,1%
C15,7%17,8%
D5,8%8,3%
E2,5%4,7%
F3,3%3,4%
G0,8%4,9%

Grebbekwartier Zuid Rhenen

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Grebbekwartier Zuid vergeleken met Rhenen
BouwperiodeStavenGrebbekwartier ZuidRhenen
vóór 194519,8%12,1%
1945–19641,7%25,5%
1965–19741,7%16,4%
1975–19915,8%14,8%
1992–200552,9%11,4%
2006–201418,2%10,5%
2015 en later0,0%9,3%

Grebbekwartier Zuid Rhenen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 52,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Grebbekwartier Zuid vergeleken met Rhenen
WoningtypeStavenGrebbekwartier ZuidRhenen
Vrijstaand9,1%16,3%
Twee-onder-een-kap22,3%21,2%
Hoekwoning3,3%6,7%
Tussenwoning43,0%27,5%
Appartement22,3%25,5%
Onbekend type0,0%2,8%

Grebbekwartier Zuid Rhenen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
74
30,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
275 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Rhenen Oost

Alle buurten in Rhenen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.