Groenpeil

Helling Bergweg in Rhenen

Buurt in wijk Wijk 03 Rhenen Noord, gemeente Rhenen, postcodegebied 3911. 185 inwoners in 75 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 49 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
75
CBS 2025
Inwoners
185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.079.000
CBS 2025, gemeente € 461.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
75,5%
EP-Online, 49 gelabeld
Dekking energielabels
65,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Helling Bergweg
Labelverdeling Helling Bergweg
LabelAandeelWoningen
A+++30,6%15
A+4,1%2
A18,4%9
B22,4%11
C10,2%5
E2,0%1
F10,2%5
G2,0%1
Totaal gelabeld100%49
Ter vergelijking: gemeente Rhenen
Ter vergelijking: gemeente Rhenen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%19
A+++4,6%256
A++1,6%89
A+4,2%232
A37,0%2.036
B13,1%722
C17,8%983
D8,3%456
E4,7%257
F3,4%189
G4,9%270
Totaal gelabeld100%5.509
Energielabels Helling Bergweg vergeleken met Rhenen
LabelStavenHelling BergwegRhenen
A++++0,0%0,3%
A+++30,6%4,6%
A++0,0%1,6%
A+4,1%4,2%
A18,4%37,0%
B22,4%13,1%
C10,2%17,8%
D0,0%8,3%
E2,0%4,7%
F10,2%3,4%
G2,0%4,9%

Helling Bergweg Rhenen

Deze verdeling gaat over de 65,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Helling Bergweg vergeleken met Rhenen
BouwperiodeStavenHelling BergwegRhenen
vóór 19452,0%12,1%
1945–196410,2%25,5%
1965–19742,0%16,4%
1975–199112,2%14,8%
1992–200530,6%11,4%
2006–201410,2%10,5%
2015 en later32,7%9,3%

Helling Bergweg Rhenen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Helling Bergweg vergeleken met Rhenen
WoningtypeStavenHelling BergwegRhenen
Vrijstaand59,2%16,3%
Twee-onder-een-kap8,2%21,2%
Hoekwoning16,3%6,7%
Tussenwoning14,3%27,5%
Appartement0,0%25,5%
Onbekend type2,0%2,8%

Helling Bergweg Rhenen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
17
22,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
102 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Rhenen Noord

Alle buurten in Rhenen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.