Groenpeil

Cromvliet in Rijswijk (ZH.)

Buurt in wijk Wijk 01, gemeente Rijswijk (ZH.), postcodegebied 2281. 2.225 inwoners in 1.044 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 553 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 16,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
1.044
CBS 2025
Inwoners
2.225
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
16,3%
EP-Online, 553 gelabeld
Dekking energielabels
53,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Cromvliet
Labelverdeling Cromvliet
LabelAandeelWoningen
A++0,4%2
A+0,4%2
A8,5%47
B7,1%39
C26,2%145
D23,3%129
E14,8%82
F13,0%72
G6,3%35
Totaal gelabeld100%553
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%378
A+++5,3%1.228
A++6,1%1.413
A+4,3%1.009
A22,0%5.117
B10,9%2.535
C23,0%5.350
D12,4%2.899
E8,7%2.037
F3,5%809
G2,2%520
Totaal gelabeld100%23.295
Energielabels Cromvliet vergeleken met Rijswijk (ZH.)
LabelStavenCromvlietRijswijk (ZH.)
A++++0,0%1,6%
A+++0,0%5,3%
A++0,4%6,1%
A+0,4%4,3%
A8,5%22,0%
B7,1%10,9%
C26,2%23,0%
D23,3%12,4%
E14,8%8,7%
F13,0%3,5%
G6,3%2,2%

Cromvliet Rijswijk (ZH.)

Deze verdeling gaat over de 53,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Cromvliet vergeleken met Rijswijk (ZH.)
BouwperiodeStavenCromvlietRijswijk (ZH.)
vóór 194599,8%10,7%
1945–19640,2%24,4%
1965–19740,0%25,4%
1975–19910,0%9,8%
1992–20050,0%10,8%
2006–20140,0%7,0%
2015 en later0,0%11,7%

Cromvliet Rijswijk (ZH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 99,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Cromvliet vergeleken met Rijswijk (ZH.)
WoningtypeStavenCromvlietRijswijk (ZH.)
Vrijstaand0,0%0,9%
Twee-onder-een-kap1,1%4,8%
Hoekwoning1,3%2,6%
Tussenwoning15,2%15,5%
Appartement82,5%76,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Cromvliet Rijswijk (ZH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
101
9,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
271 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01

Alle buurten in Rijswijk (ZH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.