Groenpeil

Muziekbuurt in Rijswijk (ZH.)

Buurt in wijk Wijk 07, gemeente Rijswijk (ZH.), postcodegebied 2287. 4.530 inwoners in 2.197 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.844 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
2.197
CBS 2025
Inwoners
4.530
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 276.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
26,0%
CBS 2025
Label A of B
49,3%
EP-Online, 1.844 gelabeld
Dekking energielabels
83,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Muziekbuurt
Labelverdeling Muziekbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A+0,5%10
A19,8%365
B28,9%533
C33,7%621
D7,6%141
E4,2%77
F1,8%34
G3,4%62
Totaal gelabeld100%1.844
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%378
A+++5,3%1.228
A++6,1%1.413
A+4,3%1.009
A22,0%5.117
B10,9%2.535
C23,0%5.350
D12,4%2.899
E8,7%2.037
F3,5%809
G2,2%520
Totaal gelabeld100%23.295
Energielabels Muziekbuurt vergeleken met Rijswijk (ZH.)
LabelStavenMuziekbuurtRijswijk (ZH.)
A++++0,0%1,6%
A+++0,0%5,3%
A++0,1%6,1%
A+0,5%4,3%
A19,8%22,0%
B28,9%10,9%
C33,7%23,0%
D7,6%12,4%
E4,2%8,7%
F1,8%3,5%
G3,4%2,2%

Muziekbuurt Rijswijk (ZH.)

Deze verdeling gaat over de 83,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Muziekbuurt vergeleken met Rijswijk (ZH.)
BouwperiodeStavenMuziekbuurtRijswijk (ZH.)
vóór 19450,0%10,7%
1945–19645,0%24,4%
1965–197484,9%25,4%
1975–19910,0%9,8%
1992–20051,7%10,8%
2006–20148,4%7,0%
2015 en later0,0%11,7%

Muziekbuurt Rijswijk (ZH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 84,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Muziekbuurt vergeleken met Rijswijk (ZH.)
WoningtypeStavenMuziekbuurtRijswijk (ZH.)
Vrijstaand0,0%0,9%
Twee-onder-een-kap1,2%4,8%
Hoekwoning2,0%2,6%
Tussenwoning7,4%15,5%
Appartement89,4%76,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Muziekbuurt Rijswijk (ZH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
477
21,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
758 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
41 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Rijswijk (ZH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.