Groenpeil

Plaspoelpolder in Rijswijk (ZH.)

Buurt in wijk Wijk 05, gemeente Rijswijk (ZH.), postcodegebied 2282 en postcodegebied 2288. 1.815 inwoners in 706 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.213 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,5%.

Woningen
706
CBS 2025
Inwoners
1.815
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 323.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
96,2%
EP-Online, 1.213 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Plaspoelpolder
Labelverdeling Plaspoelpolder
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,4%5
A++29,9%363
A+54,5%661
A8,5%103
B2,8%34
C2,8%34
D0,7%8
E0,3%4
Totaal gelabeld100%1.213
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%378
A+++5,3%1.239
A++6,1%1.420
A+4,4%1.018
A22,1%5.151
B10,9%2.544
C22,8%5.315
D12,4%2.891
E8,6%2.003
F3,4%790
G2,2%514
Totaal gelabeld100%23.263
Energielabels Plaspoelpolder vergeleken met Rijswijk (ZH.)
LabelStavenPlaspoelpolderRijswijk (ZH.)
A++++0,1%1,6%
A+++0,4%5,3%
A++29,9%6,1%
A+54,5%4,4%
A8,5%22,1%
B2,8%10,9%
C2,8%22,8%
D0,7%12,4%
E0,3%8,6%
F0,0%3,4%
G0,0%2,2%

Plaspoelpolder Rijswijk (ZH.)

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Plaspoelpolder vergeleken met Rijswijk (ZH.)
BouwperiodeStavenPlaspoelpolderRijswijk (ZH.)
vóór 19450,2%10,8%
1945–19641,1%24,4%
1965–19740,2%25,4%
1975–19916,5%9,8%
1992–200562,4%10,8%
2006–20140,2%7,0%
2015 en later29,4%11,7%

Plaspoelpolder Rijswijk (ZH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 62,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Plaspoelpolder vergeleken met Rijswijk (ZH.)
WoningtypeStavenPlaspoelpolderRijswijk (ZH.)
Vrijstaand0,0%0,9%
Twee-onder-een-kap0,1%4,8%
Hoekwoning0,2%2,7%
Tussenwoning0,2%15,5%
Appartement98,8%76,0%
Onbekend type0,7%0,1%

Plaspoelpolder Rijswijk (ZH.)

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
5,0%
CBS 2024
Installaties
12
1,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
29 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
28
89 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Rijswijk (ZH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.