Groenpeil

Strijp in Rijswijk (ZH.)

Buurt in wijk Wijk 08, gemeente Rijswijk (ZH.), postcodegebied 2285. 3.670 inwoners in 1.499 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 824 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,1%.

Woningen
1.499
CBS 2025
Inwoners
3.670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 451.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
96,8%
EP-Online, 824 gelabeld
Dekking energielabels
55,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Strijp
Labelverdeling Strijp
LabelAandeelWoningen
A++0,4%3
A+2,7%22
A62,0%511
B31,8%262
C2,2%18
D0,5%4
E0,1%1
F0,1%1
G0,2%2
Totaal gelabeld100%824
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
Ter vergelijking: gemeente Rijswijk (ZH.)
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%378
A+++5,3%1.228
A++6,1%1.413
A+4,3%1.009
A22,0%5.117
B10,9%2.535
C23,0%5.350
D12,4%2.899
E8,7%2.037
F3,5%809
G2,2%520
Totaal gelabeld100%23.295
Energielabels Strijp vergeleken met Rijswijk (ZH.)
LabelStavenStrijpRijswijk (ZH.)
A++++0,0%1,6%
A+++0,0%5,3%
A++0,4%6,1%
A+2,7%4,3%
A62,0%22,0%
B31,8%10,9%
C2,2%23,0%
D0,5%12,4%
E0,1%8,7%
F0,1%3,5%
G0,2%2,2%

Strijp Rijswijk (ZH.)

Deze verdeling gaat over de 55,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Strijp vergeleken met Rijswijk (ZH.)
BouwperiodeStavenStrijpRijswijk (ZH.)
vóór 19450,6%10,7%
1945–19640,4%24,4%
1965–19740,1%25,4%
1975–19910,0%9,8%
1992–200591,9%10,8%
2006–20147,0%7,0%
2015 en later0,0%11,7%

Strijp Rijswijk (ZH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 91,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Strijp vergeleken met Rijswijk (ZH.)
WoningtypeStavenStrijpRijswijk (ZH.)
Vrijstaand1,5%0,9%
Twee-onder-een-kap10,3%4,8%
Hoekwoning5,8%2,6%
Tussenwoning57,9%15,5%
Appartement24,5%76,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Strijp Rijswijk (ZH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
467
31,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.447 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08

Alle buurten in Rijswijk (ZH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.