Groenpeil

Borg in Roerdalen

Buurt in wijk Posterholt, gemeente Roerdalen, postcodegebied 6061. 165 inwoners in 59 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 25 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,3%.

Woningen
59
CBS 2025
Inwoners
165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 325.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
24,0%
EP-Online, 25 gelabeld
Dekking energielabels
42,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Borg
Labelverdeling Borg
LabelAandeelWoningen
A+++4,0%1
A16,0%4
B4,0%1
C28,0%7
D16,0%4
E8,0%2
F16,0%4
G8,0%2
Totaal gelabeld100%25
Ter vergelijking: gemeente Roerdalen
Ter vergelijking: gemeente Roerdalen
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%84
A+++3,9%206
A++1,4%72
A+2,2%115
A24,4%1.291
B15,0%792
C28,1%1.487
D9,5%501
E5,7%303
F4,4%233
G4,0%213
Totaal gelabeld100%5.297
Energielabels Borg vergeleken met Roerdalen
LabelStavenBorgRoerdalen
A++++0,0%1,6%
A+++4,0%3,9%
A++0,0%1,4%
A+0,0%2,2%
A16,0%24,4%
B4,0%15,0%
C28,0%28,1%
D16,0%9,5%
E8,0%5,7%
F16,0%4,4%
G8,0%4,0%

Borg Roerdalen

Deze verdeling gaat over de 42,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Borg vergeleken met Roerdalen
BouwperiodeStavenBorgRoerdalen
vóór 194540,0%6,3%
1945–196416,0%19,3%
1965–197412,0%22,7%
1975–199124,0%26,7%
1992–20054,0%13,0%
2006–20140,0%5,2%
2015 en later4,0%6,8%

Borg Roerdalen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Borg vergeleken met Roerdalen
WoningtypeStavenBorgRoerdalen
Vrijstaand80,0%30,9%
Twee-onder-een-kap12,0%34,8%
Hoekwoning0,0%8,2%
Tussenwoning4,0%12,7%
Appartement4,0%10,2%
Onbekend type0,0%3,1%

Borg Roerdalen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
23
39,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
140 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Posterholt

Alle buurten in Roerdalen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.