Groenpeil

Melick in Roerdalen

Buurt in wijk Melick, gemeente Roerdalen, postcodegebied 6074. 3.710 inwoners in 1.700 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 888 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,5%.

Woningen
1.700
CBS 2025
Inwoners
3.710
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 327.000
CBS 2025, gemeente € 325.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
53,6%
EP-Online, 888 gelabeld
Dekking energielabels
52,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Melick
Labelverdeling Melick
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%5
A+++4,2%37
A++3,8%34
A+1,6%14
A28,6%254
B14,9%132
C29,5%262
D6,8%60
E4,3%38
F3,3%29
G2,6%23
Totaal gelabeld100%888
Ter vergelijking: gemeente Roerdalen
Ter vergelijking: gemeente Roerdalen
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%84
A+++4,0%214
A++1,4%73
A+2,2%116
A24,4%1.295
B15,0%797
C28,1%1.493
D9,4%500
E5,8%306
F4,3%227
G3,9%209
Totaal gelabeld100%5.314
Energielabels Melick vergeleken met Roerdalen
LabelStavenMelickRoerdalen
A++++0,6%1,6%
A+++4,2%4,0%
A++3,8%1,4%
A+1,6%2,2%
A28,6%24,4%
B14,9%15,0%
C29,5%28,1%
D6,8%9,4%
E4,3%5,8%
F3,3%4,3%
G2,6%3,9%

Melick Roerdalen

Deze verdeling gaat over de 52,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Melick vergeleken met Roerdalen
BouwperiodeStavenMelickRoerdalen
vóór 19454,1%6,3%
1945–196413,4%19,3%
1965–197428,2%22,8%
1975–199129,6%26,7%
1992–200515,4%12,9%
2006–20142,1%5,2%
2015 en later7,2%6,9%

Melick Roerdalen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 29,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Melick vergeleken met Roerdalen
WoningtypeStavenMelickRoerdalen
Vrijstaand27,7%30,8%
Twee-onder-een-kap39,0%34,8%
Hoekwoning6,1%8,4%
Tussenwoning12,3%12,7%
Appartement12,6%10,1%
Onbekend type2,4%3,2%

Melick Roerdalen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
741
43,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 58,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.182 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Roerdalen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.