Groenpeil

Asenray buitengebied in Roermond

Buurt in wijk Wijk 06 Asenray, gemeente Roermond, postcodegebied 6042 en postcodegebied 6044. 270 inwoners in 75 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 31 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,1%.

Woningen
75
CBS 2025
Inwoners
270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 540.000
CBS 2025, gemeente € 311.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
35,5%
EP-Online, 31 gelabeld
Dekking energielabels
41,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Asenray buitengebied
Labelverdeling Asenray buitengebied
LabelAandeelWoningen
A+9,7%3
A22,6%7
B3,2%1
C22,6%7
D9,7%3
E12,9%4
F9,7%3
G9,7%3
Totaal gelabeld100%31
Ter vergelijking: gemeente Roermond
Ter vergelijking: gemeente Roermond
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%456
A+++3,4%677
A++1,4%278
A+4,5%892
A30,3%6.004
B19,1%3.783
C21,5%4.248
D8,1%1.604
E4,8%951
F2,4%482
G2,1%422
Totaal gelabeld100%19.797
Energielabels Asenray buitengebied vergeleken met Roermond
LabelStavenAsenray buitengebiedRoermond
A++++0,0%2,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%1,4%
A+9,7%4,5%
A22,6%30,3%
B3,2%19,1%
C22,6%21,5%
D9,7%8,1%
E12,9%4,8%
F9,7%2,4%
G9,7%2,1%

Asenray buitengebied Roermond

Deze verdeling gaat over de 41,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Asenray buitengebied vergeleken met Roermond
BouwperiodeStavenAsenray buitengebiedRoermond
vóór 194538,7%12,2%
1945–196419,4%15,1%
1965–197422,6%16,3%
1975–19919,7%21,3%
1992–20056,5%14,9%
2006–20143,2%12,0%
2015 en later0,0%8,1%

Asenray buitengebied Roermond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Asenray buitengebied vergeleken met Roermond
WoningtypeStavenAsenray buitengebiedRoermond
Vrijstaand67,7%11,1%
Twee-onder-een-kap9,7%17,6%
Hoekwoning6,5%6,5%
Tussenwoning0,0%22,6%
Appartement0,0%41,9%
Onbekend type16,1%0,3%

Asenray buitengebied Roermond

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
19
25,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
157 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Asenray

Alle buurten in Roermond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.