Groenpeil

Componistenbuurt in Roermond

Buurt in wijk Wijk 04 Donderberg, gemeente Roermond, postcodegebied 6044. 2.115 inwoners in 917 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 864 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,7%.

Woningen
917
CBS 2025
Inwoners
2.115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 221.000
CBS 2025, gemeente € 311.000
Koopwoningen
19,0%
CBS 2025
Label A of B
63,5%
EP-Online, 864 gelabeld
Dekking energielabels
94,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Componistenbuurt
Labelverdeling Componistenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++7,1%61
A+0,2%2
A27,1%234
B29,2%252
C21,6%187
D13,0%112
E1,3%11
F0,3%3
G0,2%2
Totaal gelabeld100%864
Ter vergelijking: gemeente Roermond
Ter vergelijking: gemeente Roermond
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%436
A+++3,3%652
A++1,4%274
A+4,4%876
A30,3%6.002
B19,2%3.797
C21,5%4.255
D8,1%1.614
E5,0%987
F2,5%488
G2,2%435
Totaal gelabeld100%19.816
Energielabels Componistenbuurt vergeleken met Roermond
LabelStavenComponistenbuurtRoermond
A++++7,1%2,2%
A+++0,0%3,3%
A++0,0%1,4%
A+0,2%4,4%
A27,1%30,3%
B29,2%19,2%
C21,6%21,5%
D13,0%8,1%
E1,3%5,0%
F0,3%2,5%
G0,2%2,2%

Componistenbuurt Roermond

Deze verdeling gaat over de 94,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Componistenbuurt vergeleken met Roermond
BouwperiodeStavenComponistenbuurtRoermond
vóór 19450,0%12,3%
1945–19640,1%15,2%
1965–197480,1%16,3%
1975–19910,5%21,3%
1992–20050,0%15,0%
2006–20148,3%12,1%
2015 en later11,0%8,0%

Componistenbuurt Roermond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 80,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Componistenbuurt vergeleken met Roermond
WoningtypeStavenComponistenbuurtRoermond
Vrijstaand0,0%11,0%
Twee-onder-een-kap12,4%17,7%
Hoekwoning8,3%6,4%
Tussenwoning30,2%22,6%
Appartement49,1%42,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Componistenbuurt Roermond

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
180
19,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
622 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Donderberg

Alle buurten in Roermond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.