Groenpeil

Kapel-Muggenbroek in Roermond

Buurt in wijk Wijk 02 Roermond-Zuid, gemeente Roermond, postcodegebied 6045. 2.190 inwoners in 1.115 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 621 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,1%.

Woningen
1.115
CBS 2025
Inwoners
2.190
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 304.000
CBS 2025, gemeente € 311.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
38,2%
EP-Online, 621 gelabeld
Dekking energielabels
55,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kapel-Muggenbroek
Labelverdeling Kapel-Muggenbroek
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++2,6%16
A++0,3%2
A+1,4%9
A16,9%105
B16,7%104
C33,2%206
D9,2%57
E9,2%57
F5,8%36
G4,5%28
Totaal gelabeld100%621
Ter vergelijking: gemeente Roermond
Ter vergelijking: gemeente Roermond
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%456
A+++3,4%677
A++1,4%278
A+4,5%892
A30,3%6.004
B19,1%3.783
C21,5%4.248
D8,1%1.604
E4,8%951
F2,4%482
G2,1%422
Totaal gelabeld100%19.797
Energielabels Kapel-Muggenbroek vergeleken met Roermond
LabelStavenKapel-MuggenbroekRoermond
A++++0,2%2,3%
A+++2,6%3,4%
A++0,3%1,4%
A+1,4%4,5%
A16,9%30,3%
B16,7%19,1%
C33,2%21,5%
D9,2%8,1%
E9,2%4,8%
F5,8%2,4%
G4,5%2,1%

Kapel-Muggenbroek Roermond

Deze verdeling gaat over de 55,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kapel-Muggenbroek vergeleken met Roermond
BouwperiodeStavenKapel-MuggenbroekRoermond
vóór 194531,7%12,2%
1945–19648,7%15,1%
1965–197421,3%16,3%
1975–199124,2%21,3%
1992–20052,9%14,9%
2006–20148,4%12,0%
2015 en later2,9%8,1%

Kapel-Muggenbroek Roermond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kapel-Muggenbroek vergeleken met Roermond
WoningtypeStavenKapel-MuggenbroekRoermond
Vrijstaand7,1%11,1%
Twee-onder-een-kap13,4%17,6%
Hoekwoning7,9%6,5%
Tussenwoning28,5%22,6%
Appartement43,2%41,9%
Onbekend type0,0%0,3%

Kapel-Muggenbroek Roermond

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
318
28,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.389 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Roermond-Zuid

Alle buurten in Roermond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.