Groenpeil

Merum in Roermond

Buurt in wijk Wijk 07 Herten, gemeente Roermond, postcodegebied 6049. 2.135 inwoners in 912 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 452 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,1%.

Woningen
912
CBS 2025
Inwoners
2.135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 383.000
CBS 2025, gemeente € 311.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
67,7%
EP-Online, 452 gelabeld
Dekking energielabels
49,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Merum
Labelverdeling Merum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++1,1%5
A++0,4%2
A+5,8%26
A38,5%174
B21,7%98
C13,5%61
D10,8%49
E3,3%15
F2,4%11
G2,2%10
Totaal gelabeld100%452
Ter vergelijking: gemeente Roermond
Ter vergelijking: gemeente Roermond
LabelAandeelWoningen
A++++2,3%456
A+++3,4%677
A++1,4%278
A+4,5%892
A30,3%6.004
B19,1%3.783
C21,5%4.248
D8,1%1.604
E4,8%951
F2,4%482
G2,1%422
Totaal gelabeld100%19.797
Energielabels Merum vergeleken met Roermond
LabelStavenMerumRoermond
A++++0,2%2,3%
A+++1,1%3,4%
A++0,4%1,4%
A+5,8%4,5%
A38,5%30,3%
B21,7%19,1%
C13,5%21,5%
D10,8%8,1%
E3,3%4,8%
F2,4%2,4%
G2,2%2,1%

Merum Roermond

Deze verdeling gaat over de 49,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Merum vergeleken met Roermond
BouwperiodeStavenMerumRoermond
vóór 19458,0%12,2%
1945–19647,7%15,1%
1965–197432,5%16,3%
1975–19911,5%21,3%
1992–200538,3%14,9%
2006–201411,5%12,0%
2015 en later0,4%8,1%

Merum Roermond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Merum vergeleken met Roermond
WoningtypeStavenMerumRoermond
Vrijstaand35,2%11,1%
Twee-onder-een-kap36,7%17,6%
Hoekwoning10,2%6,5%
Tussenwoning17,5%22,6%
Appartement0,4%41,9%
Onbekend type0,0%0,3%

Merum Roermond

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
443
48,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.928 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
32
83 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Herten

Alle buurten in Roermond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.