Groenpeil

Vrijveld in Roermond

Buurt in wijk Wijk 01 Roermond-Oost, gemeente Roermond, postcodegebied 6042. 2.020 inwoners in 1.167 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 904 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,7%.

Woningen
1.167
CBS 2025
Inwoners
2.020
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 280.000
CBS 2025, gemeente € 311.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
79,3%
EP-Online, 904 gelabeld
Dekking energielabels
77,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vrijveld
Labelverdeling Vrijveld
LabelAandeelWoningen
A++++8,2%74
A+++0,2%2
A++1,7%15
A+16,9%153
A47,5%429
B4,9%44
C7,6%69
D6,1%55
E4,3%39
F1,1%10
G1,5%14
Totaal gelabeld100%904
Ter vergelijking: gemeente Roermond
Ter vergelijking: gemeente Roermond
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%436
A+++3,3%652
A++1,4%274
A+4,4%876
A30,3%6.002
B19,2%3.797
C21,5%4.255
D8,1%1.614
E5,0%987
F2,5%488
G2,2%435
Totaal gelabeld100%19.816
Energielabels Vrijveld vergeleken met Roermond
LabelStavenVrijveldRoermond
A++++8,2%2,2%
A+++0,2%3,3%
A++1,7%1,4%
A+16,9%4,4%
A47,5%30,3%
B4,9%19,2%
C7,6%21,5%
D6,1%8,1%
E4,3%5,0%
F1,1%2,5%
G1,5%2,2%

Vrijveld Roermond

Deze verdeling gaat over de 77,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vrijveld vergeleken met Roermond
BouwperiodeStavenVrijveldRoermond
vóór 19454,2%12,3%
1945–196448,5%15,2%
1965–19740,8%16,3%
1975–19910,2%21,3%
1992–20059,8%15,0%
2006–201428,3%12,1%
2015 en later8,2%8,0%

Vrijveld Roermond

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 48,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vrijveld vergeleken met Roermond
WoningtypeStavenVrijveldRoermond
Vrijstaand2,0%11,0%
Twee-onder-een-kap6,3%17,7%
Hoekwoning3,9%6,4%
Tussenwoning12,4%22,6%
Appartement75,4%42,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Vrijveld Roermond

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
175
15,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
733 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Roermond-Oost

Alle buurten in Roermond

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.