Groenpeil

Hillegersberg Noord in Rotterdam

Buurt in wijk Hillegersberg-Schiebroek, gemeente Rotterdam, postcodegebied 3054. 7.850 inwoners in 4.173 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.971 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
4.173
CBS 2025
Inwoners
7.850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 562.000
CBS 2025, gemeente € 342.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
55,4%
EP-Online, 2.971 gelabeld
Dekking energielabels
71,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hillegersberg Noord
Labelverdeling Hillegersberg Noord
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%52
A++0,8%23
A+3,6%107
A34,1%1.014
B15,2%451
C19,3%574
D7,7%228
E6,1%180
F4,9%146
G6,6%196
Totaal gelabeld100%2.971
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%289
A+++1,5%3.798
A++2,9%7.298
A+5,1%12.797
A29,0%72.587
B18,5%46.300
C23,3%58.377
D9,1%22.684
E5,0%12.473
F2,6%6.637
G3,0%7.396
Totaal gelabeld100%250.636
Energielabels Hillegersberg Noord vergeleken met Rotterdam
LabelStavenHillegersberg NoordRotterdam
A++++0,0%0,1%
A+++1,8%1,5%
A++0,8%2,9%
A+3,6%5,1%
A34,1%29,0%
B15,2%18,5%
C19,3%23,3%
D7,7%9,1%
E6,1%5,0%
F4,9%2,6%
G6,6%3,0%

Hillegersberg Noord Rotterdam

Deze verdeling gaat over de 71,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hillegersberg Noord vergeleken met Rotterdam
BouwperiodeStavenHillegersberg NoordRotterdam
vóór 194521,1%27,9%
1945–196426,3%15,4%
1965–19743,6%10,6%
1975–19915,1%21,8%
1992–200520,0%10,9%
2006–201421,7%6,3%
2015 en later2,2%7,0%

Hillegersberg Noord Rotterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 26,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hillegersberg Noord vergeleken met Rotterdam
WoningtypeStavenHillegersberg NoordRotterdam
Vrijstaand2,7%0,7%
Twee-onder-een-kap4,3%3,2%
Hoekwoning3,7%2,7%
Tussenwoning13,1%14,2%
Appartement76,2%78,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Hillegersberg Noord Rotterdam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
13,0%
CBS 2024
Installaties
304
7,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 11,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.310 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
57
127 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hillegersberg-Schiebroek

Alle buurten in Rotterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.