Groenpeil

Kralingen West in Rotterdam

Buurt in wijk Kralingen-Crooswijk, gemeente Rotterdam, postcodegebied 3061. 15.925 inwoners in 8.171 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 6.373 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
8.171
CBS 2025
Inwoners
15.925
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 342.000
Koopwoningen
28,0%
CBS 2025
Label A of B
53,9%
EP-Online, 6.373 gelabeld
Dekking energielabels
78,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kralingen West
Labelverdeling Kralingen West
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%30
A++0,5%35
A+2,3%149
A26,3%1.678
B24,2%1.540
C24,8%1.582
D9,9%632
E5,5%353
F2,8%181
G3,0%193
Totaal gelabeld100%6.373
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%289
A+++1,5%3.798
A++2,9%7.298
A+5,1%12.797
A29,0%72.587
B18,5%46.300
C23,3%58.377
D9,1%22.684
E5,0%12.473
F2,6%6.637
G3,0%7.396
Totaal gelabeld100%250.636
Energielabels Kralingen West vergeleken met Rotterdam
LabelStavenKralingen WestRotterdam
A++++0,0%0,1%
A+++0,5%1,5%
A++0,5%2,9%
A+2,3%5,1%
A26,3%29,0%
B24,2%18,5%
C24,8%23,3%
D9,9%9,1%
E5,5%5,0%
F2,8%2,6%
G3,0%3,0%

Kralingen West Rotterdam

Deze verdeling gaat over de 78,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kralingen West vergeleken met Rotterdam
BouwperiodeStavenKralingen WestRotterdam
vóór 194534,1%27,9%
1945–196417,8%15,4%
1965–19740,7%10,6%
1975–199135,8%21,8%
1992–20055,7%10,9%
2006–20143,3%6,3%
2015 en later2,6%7,0%

Kralingen West Rotterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kralingen West vergeleken met Rotterdam
WoningtypeStavenKralingen WestRotterdam
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap0,7%3,2%
Hoekwoning0,4%2,7%
Tussenwoning6,1%14,2%
Appartement92,6%78,6%
Onbekend type0,3%0,6%

Kralingen West Rotterdam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
4,0%
CBS 2024
Installaties
257
3,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 11,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
722 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
93
233 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kralingen-Crooswijk

Alle buurten in Rotterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.