Groenpeil

Schieveen in Rotterdam

Buurt in wijk Overschie, gemeente Rotterdam, postcodegebied 3046. 340 inwoners in 148 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 57 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
148
CBS 2025
Inwoners
340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 633.000
CBS 2025, gemeente € 342.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
31,6%
EP-Online, 57 gelabeld
Dekking energielabels
38,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schieveen
Labelverdeling Schieveen
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%1
A+++1,8%1
A+3,5%2
A19,3%11
B5,3%3
C19,3%11
D8,8%5
E8,8%5
F12,3%7
G19,3%11
Totaal gelabeld100%57
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
Ter vergelijking: gemeente Rotterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%289
A+++1,5%3.798
A++2,9%7.298
A+5,1%12.797
A29,0%72.587
B18,5%46.300
C23,3%58.377
D9,1%22.684
E5,0%12.473
F2,6%6.637
G3,0%7.396
Totaal gelabeld100%250.636
Energielabels Schieveen vergeleken met Rotterdam
LabelStavenSchieveenRotterdam
A++++1,8%0,1%
A+++1,8%1,5%
A++0,0%2,9%
A+3,5%5,1%
A19,3%29,0%
B5,3%18,5%
C19,3%23,3%
D8,8%9,1%
E8,8%5,0%
F12,3%2,6%
G19,3%3,0%

Schieveen Rotterdam

Deze verdeling gaat over de 38,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schieveen vergeleken met Rotterdam
BouwperiodeStavenSchieveenRotterdam
vóór 194559,6%27,9%
1945–19647,0%15,4%
1965–19743,5%10,6%
1975–19915,3%21,8%
1992–20053,5%10,9%
2006–201412,3%6,3%
2015 en later8,8%7,0%

Schieveen Rotterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 59,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schieveen vergeleken met Rotterdam
WoningtypeStavenSchieveenRotterdam
Vrijstaand50,9%0,7%
Twee-onder-een-kap19,3%3,2%
Hoekwoning12,3%2,7%
Tussenwoning15,8%14,2%
Appartement1,8%78,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Schieveen Rotterdam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
32
21,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 11,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
169 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
12 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Overschie

Alle buurten in Rotterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.