Groenpeil

De Reef in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 41 Hoornwijk, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2496. 810 inwoners in 349 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 291 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
349
CBS 2025
Inwoners
810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 422.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
99,7%
EP-Online, 291 gelabeld
Dekking energielabels
83,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Reef
Labelverdeling De Reef
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%6
A+++27,8%81
A++52,2%152
A+11,7%34
A5,8%17
F0,3%1
Totaal gelabeld100%291
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels De Reef vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenDe Reef's-Gravenhage
A++++2,1%0,4%
A+++27,8%2,1%
A++52,2%3,3%
A+11,7%5,0%
A5,8%29,5%
B0,0%13,8%
C0,0%19,7%
D0,0%10,9%
E0,0%6,7%
F0,3%4,6%
G0,0%3,9%

De Reef 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 83,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Reef vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenDe Reef's-Gravenhage
vóór 19450,0%33,6%
1945–19640,0%15,2%
1965–19740,3%5,3%
1975–19910,0%14,7%
1992–20050,0%14,4%
2006–20144,8%7,8%
2015 en later94,8%9,0%

De Reef 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 94,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Reef vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenDe Reef's-Gravenhage
Vrijstaand1,4%0,7%
Twee-onder-een-kap0,3%2,9%
Hoekwoning1,4%1,9%
Tussenwoning13,4%12,3%
Appartement83,5%81,8%
Onbekend type0,0%0,3%

De Reef 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
140
40,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
550 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
25 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 41 Hoornwijk

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.