Groenpeil

Singels in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 42 Ypenburg, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2497. 5.435 inwoners in 2.031 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.280 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
2.031
CBS 2025
Inwoners
5.435
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 470.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
99,0%
EP-Online, 1.280 gelabeld
Dekking energielabels
63,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Singels
Labelverdeling Singels
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%2
A++0,9%12
A+21,5%275
A58,2%745
B18,2%233
C1,0%13
Totaal gelabeld100%1.280
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels Singels vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenSingels's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,2%2,1%
A++0,9%3,3%
A+21,5%5,0%
A58,2%29,5%
B18,2%13,8%
C1,0%19,7%
D0,0%10,9%
E0,0%6,7%
F0,0%4,6%
G0,0%3,9%

Singels 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 63,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Singels vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenSingels's-Gravenhage
vóór 19450,0%33,6%
1945–19640,1%15,2%
1965–19740,0%5,3%
1975–19910,0%14,7%
1992–200588,4%14,4%
2006–201411,6%7,8%
2015 en later0,0%9,0%

Singels 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 88,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Singels vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenSingels's-Gravenhage
Vrijstaand0,3%0,7%
Twee-onder-een-kap7,3%2,9%
Hoekwoning6,9%1,9%
Tussenwoning52,3%12,3%
Appartement32,5%81,8%
Onbekend type0,7%0,3%

Singels 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
548
27,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.837 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
50
152 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 42 Ypenburg

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.