Groenpeil

Willemspark in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 23 Willemspark, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2514 en postcodegebied 2518 en postcodegebied 2585. 1.725 inwoners in 1.218 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 674 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
1.218
CBS 2025
Inwoners
1.725
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 564.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
38,3%
EP-Online, 674 gelabeld
Dekking energielabels
55,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Willemspark
Labelverdeling Willemspark
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,2%8
A++1,2%8
A+2,7%18
A23,0%155
B10,1%68
C26,3%177
D16,6%112
E7,4%50
F3,9%26
G7,6%51
Totaal gelabeld100%674
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%864
A+++2,1%4.180
A++3,4%6.600
A+5,2%10.244
A29,6%58.175
B13,9%27.284
C19,7%38.729
D10,7%21.010
E6,6%12.922
F4,5%8.928
G3,8%7.408
Totaal gelabeld100%196.344
Energielabels Willemspark vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenWillemspark's-Gravenhage
A++++0,1%0,4%
A+++1,2%2,1%
A++1,2%3,4%
A+2,7%5,2%
A23,0%29,6%
B10,1%13,9%
C26,3%19,7%
D16,6%10,7%
E7,4%6,6%
F3,9%4,5%
G7,6%3,8%

Willemspark 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 55,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Willemspark vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenWillemspark's-Gravenhage
vóór 194556,8%33,7%
1945–19642,4%15,2%
1965–19740,4%5,3%
1975–199130,0%14,7%
1992–20055,5%14,4%
2006–20141,6%7,6%
2015 en later3,3%9,0%

Willemspark 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 56,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Willemspark vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenWillemspark's-Gravenhage
Vrijstaand0,3%0,7%
Twee-onder-een-kap0,9%2,8%
Hoekwoning1,5%2,0%
Tussenwoning15,7%12,3%
Appartement81,0%81,9%
Onbekend type0,6%0,3%

Willemspark 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
6,0%
CBS 2024
Installaties
61
5,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
180 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
62 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.