Groenpeil

Zeeheldenkwartier in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 22 Zeeheldenkwartier, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2513 en postcodegebied 2517 en postcodegebied 2518. 12.920 inwoners in 6.868 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 5.052 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
6.868
CBS 2025
Inwoners
12.920
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 437.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
34,0%
CBS 2025
Label A of B
51,8%
EP-Online, 5.052 gelabeld
Dekking energielabels
73,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeeheldenkwartier
Labelverdeling Zeeheldenkwartier
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%8
A+++2,1%106
A++1,9%97
A+4,8%242
A24,4%1.232
B18,5%933
C18,6%942
D11,2%564
E7,6%384
F5,0%254
G5,7%290
Totaal gelabeld100%5.052
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels Zeeheldenkwartier vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenZeeheldenkwartier's-Gravenhage
A++++0,2%0,4%
A+++2,1%2,1%
A++1,9%3,3%
A+4,8%5,0%
A24,4%29,5%
B18,5%13,8%
C18,6%19,7%
D11,2%10,9%
E7,6%6,7%
F5,0%4,6%
G5,7%3,9%

Zeeheldenkwartier 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 73,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeeheldenkwartier vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenZeeheldenkwartier's-Gravenhage
vóór 194561,1%33,6%
1945–19642,7%15,2%
1965–19741,9%5,3%
1975–199121,4%14,7%
1992–20056,6%14,4%
2006–20141,0%7,8%
2015 en later5,4%9,0%

Zeeheldenkwartier 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 61,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeeheldenkwartier vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenZeeheldenkwartier's-Gravenhage
Vrijstaand0,2%0,7%
Twee-onder-een-kap0,3%2,9%
Hoekwoning0,7%1,9%
Tussenwoning7,9%12,3%
Appartement90,7%81,8%
Onbekend type0,2%0,3%

Zeeheldenkwartier 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
5,0%
CBS 2024
Installaties
271
3,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
678 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
75
256 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.