Groenpeil

Binnenstad centrum in 's-Hertogenbosch

Buurt in wijk Binnenstad, gemeente 's-Hertogenbosch, postcodegebied 5211. 6.975 inwoners in 4.580 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 3.315 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,1%.

Woningen
4.580
CBS 2025
Inwoners
6.975
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 454.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
34,0%
CBS 2025
Label A of B
48,3%
EP-Online, 3.315 gelabeld
Dekking energielabels
72,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Binnenstad centrum
Labelverdeling Binnenstad centrum
LabelAandeelWoningen
A+++4,2%138
A++2,6%87
A+7,8%259
A20,2%671
B13,5%447
C20,6%683
D14,1%469
E8,8%293
F4,6%151
G3,5%117
Totaal gelabeld100%3.315
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
Ter vergelijking: gemeente 's-Hertogenbosch
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%634
A+++4,8%2.555
A++2,5%1.347
A+5,9%3.145
A33,0%17.677
B16,9%9.045
C22,4%12.025
D6,7%3.588
E3,6%1.920
F1,8%965
G1,4%731
Totaal gelabeld100%53.632
Energielabels Binnenstad centrum vergeleken met 's-Hertogenbosch
LabelStavenBinnenstad centrum's-Hertogenbosch
A++++0,0%1,2%
A+++4,2%4,8%
A++2,6%2,5%
A+7,8%5,9%
A20,2%33,0%
B13,5%16,9%
C20,6%22,4%
D14,1%6,7%
E8,8%3,6%
F4,6%1,8%
G3,5%1,4%

Binnenstad centrum 's-Hertogenbosch

Deze verdeling gaat over de 72,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Binnenstad centrum vergeleken met 's-Hertogenbosch
BouwperiodeStavenBinnenstad centrum's-Hertogenbosch
vóór 194537,2%8,9%
1945–19645,8%14,5%
1965–19740,6%15,7%
1975–199135,4%24,5%
1992–20055,8%12,2%
2006–20142,8%11,6%
2015 en later12,4%12,6%

Binnenstad centrum 's-Hertogenbosch

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Binnenstad centrum vergeleken met 's-Hertogenbosch
WoningtypeStavenBinnenstad centrum's-Hertogenbosch
Vrijstaand0,5%6,5%
Twee-onder-een-kap1,3%12,4%
Hoekwoning1,7%7,0%
Tussenwoning7,8%26,6%
Appartement88,6%47,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Binnenstad centrum 's-Hertogenbosch

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
4,0%
CBS 2024
Installaties
102
2,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
427 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
37
86 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Binnenstad

Alle buurten in 's-Hertogenbosch

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.