Groenpeil

Ambachtenbuurt in Schiedam

Buurt in wijk Wijk 09 Woudhoek, gemeente Schiedam, postcodegebied 3123. 1.615 inwoners in 720 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 419 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,3%.

Woningen
720
CBS 2025
Inwoners
1.615
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 353.000
CBS 2025, gemeente € 314.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
34,8%
EP-Online, 419 gelabeld
Dekking energielabels
58,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ambachtenbuurt
Labelverdeling Ambachtenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+0,5%2
A11,2%47
B23,2%97
C56,8%238
D7,2%30
E1,2%5
Totaal gelabeld100%419
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%120
A+++2,4%620
A++1,4%355
A+2,4%608
A23,6%6.078
B15,1%3.879
C23,2%5.967
D12,3%3.168
E10,7%2.748
F4,8%1.238
G3,8%985
Totaal gelabeld100%25.766
Energielabels Ambachtenbuurt vergeleken met Schiedam
LabelStavenAmbachtenbuurtSchiedam
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%2,4%
A++0,0%1,4%
A+0,5%2,4%
A11,2%23,6%
B23,2%15,1%
C56,8%23,2%
D7,2%12,3%
E1,2%10,7%
F0,0%4,8%
G0,0%3,8%

Ambachtenbuurt Schiedam

Deze verdeling gaat over de 58,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ambachtenbuurt vergeleken met Schiedam
BouwperiodeStavenAmbachtenbuurtSchiedam
vóór 19450,0%24,6%
1945–19640,0%16,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–199199,3%18,9%
1992–20050,7%12,1%
2006–20140,0%5,8%
2015 en later0,0%4,8%

Ambachtenbuurt Schiedam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ambachtenbuurt vergeleken met Schiedam
WoningtypeStavenAmbachtenbuurtSchiedam
Vrijstaand0,0%0,8%
Twee-onder-een-kap11,7%5,0%
Hoekwoning5,7%2,6%
Tussenwoning41,8%18,8%
Appartement40,8%72,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Ambachtenbuurt Schiedam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
166
23,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 15,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
541 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Woudhoek

Alle buurten in Schiedam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.