Groenpeil

Brandersbuurt in Schiedam

Buurt in wijk Wijk 00 Centrum, gemeente Schiedam, postcodegebied 3111. 1.370 inwoners in 720 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 523 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,3%.

Woningen
720
CBS 2025
Inwoners
1.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 319.000
CBS 2025, gemeente € 314.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
63,5%
EP-Online, 523 gelabeld
Dekking energielabels
72,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Brandersbuurt
Labelverdeling Brandersbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++10,1%53
A+1,7%9
A30,8%161
B20,8%109
C12,2%64
D17,0%89
E2,5%13
F2,9%15
G1,9%10
Totaal gelabeld100%523
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%120
A+++2,4%620
A++1,4%355
A+2,4%608
A23,6%6.078
B15,1%3.879
C23,2%5.967
D12,3%3.168
E10,7%2.748
F4,8%1.238
G3,8%985
Totaal gelabeld100%25.766
Energielabels Brandersbuurt vergeleken met Schiedam
LabelStavenBrandersbuurtSchiedam
A++++0,0%0,5%
A+++10,1%2,4%
A++0,0%1,4%
A+1,7%2,4%
A30,8%23,6%
B20,8%15,1%
C12,2%23,2%
D17,0%12,3%
E2,5%10,7%
F2,9%4,8%
G1,9%3,8%

Brandersbuurt Schiedam

Deze verdeling gaat over de 72,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Brandersbuurt vergeleken met Schiedam
BouwperiodeStavenBrandersbuurtSchiedam
vóór 194527,3%24,6%
1945–19641,5%16,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–199135,6%18,9%
1992–200521,8%12,1%
2006–20143,4%5,8%
2015 en later10,3%4,8%

Brandersbuurt Schiedam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 35,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Brandersbuurt vergeleken met Schiedam
WoningtypeStavenBrandersbuurtSchiedam
Vrijstaand0,4%0,8%
Twee-onder-een-kap2,7%5,0%
Hoekwoning6,1%2,6%
Tussenwoning20,5%18,8%
Appartement70,4%72,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Brandersbuurt Schiedam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Centrum

Alle buurten in Schiedam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.