Groenpeil

Kethel-dorp in Schiedam

Buurt in wijk Wijk 05 Kethel, gemeente Schiedam, postcodegebied 3121 en postcodegebied 3124. 675 inwoners in 393 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 271 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,4%.

Woningen
393
CBS 2025
Inwoners
675
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025, gemeente € 314.000
Koopwoningen
47,0%
CBS 2025
Label A of B
28,0%
EP-Online, 271 gelabeld
Dekking energielabels
69,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kethel-dorp
Labelverdeling Kethel-dorp
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++0,7%2
A+0,4%1
A16,6%45
B10,0%27
C16,2%44
D45,4%123
E3,7%10
F4,4%12
G2,2%6
Totaal gelabeld100%271
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%122
A+++2,4%630
A++1,4%366
A+2,4%626
A24,6%6.341
B15,0%3.879
C22,6%5.833
D12,1%3.107
E10,4%2.693
F4,7%1.208
G3,8%972
Totaal gelabeld100%25.777
Energielabels Kethel-dorp vergeleken met Schiedam
LabelStavenKethel-dorpSchiedam
A++++0,0%0,5%
A+++0,4%2,4%
A++0,7%1,4%
A+0,4%2,4%
A16,6%24,6%
B10,0%15,0%
C16,2%22,6%
D45,4%12,1%
E3,7%10,4%
F4,4%4,7%
G2,2%3,8%

Kethel-dorp Schiedam

Deze verdeling gaat over de 69,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kethel-dorp vergeleken met Schiedam
BouwperiodeStavenKethel-dorpSchiedam
vóór 194511,4%24,6%
1945–196410,0%16,2%
1965–19742,6%17,7%
1975–199161,3%18,9%
1992–200514,4%12,1%
2006–20140,4%5,8%
2015 en later0,0%4,7%

Kethel-dorp Schiedam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 61,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kethel-dorp vergeleken met Schiedam
WoningtypeStavenKethel-dorpSchiedam
Vrijstaand9,6%0,8%
Twee-onder-een-kap7,7%4,9%
Hoekwoning3,7%2,8%
Tussenwoning6,6%18,8%
Appartement72,3%72,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Kethel-dorp Schiedam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Kethel

Alle buurten in Schiedam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.