Groenpeil

Oranjekwartier in Schiedam

Buurt in wijk Wijk 03 West, gemeente Schiedam, postcodegebied 3116. 1.245 inwoners in 567 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 323 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,3%.

Woningen
567
CBS 2025
Inwoners
1.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 566.000
CBS 2025, gemeente € 314.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
53,9%
EP-Online, 323 gelabeld
Dekking energielabels
57,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oranjekwartier
Labelverdeling Oranjekwartier
LabelAandeelWoningen
A+++8,7%28
A++6,2%20
A+4,6%15
A24,1%78
B10,2%33
C15,8%51
D8,7%28
E9,3%30
F6,2%20
G6,2%20
Totaal gelabeld100%323
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%120
A+++2,4%620
A++1,4%355
A+2,4%608
A23,6%6.078
B15,1%3.879
C23,2%5.967
D12,3%3.168
E10,7%2.748
F4,8%1.238
G3,8%985
Totaal gelabeld100%25.766
Energielabels Oranjekwartier vergeleken met Schiedam
LabelStavenOranjekwartierSchiedam
A++++0,0%0,5%
A+++8,7%2,4%
A++6,2%1,4%
A+4,6%2,4%
A24,1%23,6%
B10,2%15,1%
C15,8%23,2%
D8,7%12,3%
E9,3%10,7%
F6,2%4,8%
G6,2%3,8%

Oranjekwartier Schiedam

Deze verdeling gaat over de 57,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oranjekwartier vergeleken met Schiedam
BouwperiodeStavenOranjekwartierSchiedam
vóór 194539,9%24,6%
1945–19645,9%16,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–199125,7%18,9%
1992–20052,2%12,1%
2006–201415,8%5,8%
2015 en later10,5%4,8%

Oranjekwartier Schiedam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 39,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oranjekwartier vergeleken met Schiedam
WoningtypeStavenOranjekwartierSchiedam
Vrijstaand6,5%0,8%
Twee-onder-een-kap20,1%5,0%
Hoekwoning4,6%2,6%
Tussenwoning7,4%18,8%
Appartement61,3%72,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Oranjekwartier Schiedam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
132
23,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 15,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
487 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 West

Alle buurten in Schiedam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.