Groenpeil

Singelkwartier in Schiedam

Buurt in wijk Wijk 01 Oost, gemeente Schiedam, postcodegebied 3112. 2.125 inwoners in 1.061 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 756 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,3%.

Woningen
1.061
CBS 2025
Inwoners
2.125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 260.000
CBS 2025, gemeente € 314.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
26,9%
EP-Online, 756 gelabeld
Dekking energielabels
71,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Singelkwartier
Labelverdeling Singelkwartier
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A++0,1%1
A+0,4%3
A11,2%85
B14,9%113
C32,3%244
D14,9%113
E9,4%71
F10,8%82
G5,7%43
Totaal gelabeld100%756
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%120
A+++2,4%620
A++1,4%355
A+2,4%608
A23,6%6.078
B15,1%3.879
C23,2%5.967
D12,3%3.168
E10,7%2.748
F4,8%1.238
G3,8%985
Totaal gelabeld100%25.766
Energielabels Singelkwartier vergeleken met Schiedam
LabelStavenSingelkwartierSchiedam
A++++0,1%0,5%
A+++0,0%2,4%
A++0,1%1,4%
A+0,4%2,4%
A11,2%23,6%
B14,9%15,1%
C32,3%23,2%
D14,9%12,3%
E9,4%10,7%
F10,8%4,8%
G5,7%3,8%

Singelkwartier Schiedam

Deze verdeling gaat over de 71,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Singelkwartier vergeleken met Schiedam
BouwperiodeStavenSingelkwartierSchiedam
vóór 194577,5%24,6%
1945–19640,0%16,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–19919,8%18,9%
1992–200511,6%12,1%
2006–20141,1%5,8%
2015 en later0,0%4,8%

Singelkwartier Schiedam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 77,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Singelkwartier vergeleken met Schiedam
WoningtypeStavenSingelkwartierSchiedam
Vrijstaand0,7%0,8%
Twee-onder-een-kap4,9%5,0%
Hoekwoning1,6%2,6%
Tussenwoning21,7%18,8%
Appartement71,2%72,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Singelkwartier Schiedam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
60
5,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 15,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
159 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Oost

Alle buurten in Schiedam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.