Groenpeil

Van Zantenbuurt in Schiedam

Buurt in wijk Wijk 07 Groenoord, gemeente Schiedam, postcodegebied 3122. 2.505 inwoners in 1.205 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 930 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,3%.

Woningen
1.205
CBS 2025
Inwoners
2.505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 252.000
CBS 2025, gemeente € 314.000
Koopwoningen
24,0%
CBS 2025
Label A of B
45,4%
EP-Online, 930 gelabeld
Dekking energielabels
77,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Van Zantenbuurt
Labelverdeling Van Zantenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++0,2%2
A+0,5%5
A22,8%212
B21,7%202
C20,1%187
D10,9%101
E19,8%184
F3,5%33
G0,3%3
Totaal gelabeld100%930
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
Ter vergelijking: gemeente Schiedam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%120
A+++2,4%620
A++1,4%355
A+2,4%608
A23,6%6.078
B15,1%3.879
C23,2%5.967
D12,3%3.168
E10,7%2.748
F4,8%1.238
G3,8%985
Totaal gelabeld100%25.766
Energielabels Van Zantenbuurt vergeleken met Schiedam
LabelStavenVan ZantenbuurtSchiedam
A++++0,0%0,5%
A+++0,1%2,4%
A++0,2%1,4%
A+0,5%2,4%
A22,8%23,6%
B21,7%15,1%
C20,1%23,2%
D10,9%12,3%
E19,8%10,7%
F3,5%4,8%
G0,3%3,8%

Van Zantenbuurt Schiedam

Deze verdeling gaat over de 77,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Van Zantenbuurt vergeleken met Schiedam
BouwperiodeStavenVan ZantenbuurtSchiedam
vóór 19450,0%24,6%
1945–19640,0%16,2%
1965–197480,9%17,7%
1975–19910,0%18,9%
1992–20055,9%12,1%
2006–201411,2%5,8%
2015 en later2,0%4,8%

Van Zantenbuurt Schiedam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 80,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Van Zantenbuurt vergeleken met Schiedam
WoningtypeStavenVan ZantenbuurtSchiedam
Vrijstaand0,0%0,8%
Twee-onder-een-kap1,2%5,0%
Hoekwoning0,5%2,6%
Tussenwoning3,5%18,8%
Appartement94,7%72,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Van Zantenbuurt Schiedam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
4,0%
CBS 2024
Installaties
64
5,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 15,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
301 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Groenoord

Alle buurten in Schiedam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.