Groenpeil

Bruinisse in Schouwen-Duiveland

Buurt in wijk Wijk 05 Bruinisse, gemeente Schouwen-Duiveland, postcodegebied 4311. 3.090 inwoners in 1.295 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 768 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,5%.

Woningen
1.295
CBS 2025
Inwoners
3.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 313.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
65,8%
EP-Online, 768 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bruinisse
Labelverdeling Bruinisse
LabelAandeelWoningen
A++++3,9%30
A+++2,2%17
A++1,7%13
A+6,6%51
A37,4%287
B13,9%107
C14,8%114
D7,3%56
E5,2%40
F2,7%21
G4,2%32
Totaal gelabeld100%768
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%141
A+++2,4%290
A++0,9%115
A+3,5%425
A32,5%3.978
B17,1%2.089
C20,6%2.520
D7,7%949
E5,8%712
F4,2%510
G4,2%520
Totaal gelabeld100%12.249
Energielabels Bruinisse vergeleken met Schouwen-Duiveland
LabelStavenBruinisseSchouwen-Duiveland
A++++3,9%1,2%
A+++2,2%2,4%
A++1,7%0,9%
A+6,6%3,5%
A37,4%32,5%
B13,9%17,1%
C14,8%20,6%
D7,3%7,7%
E5,2%5,8%
F2,7%4,2%
G4,2%4,2%

Bruinisse Schouwen-Duiveland

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bruinisse vergeleken met Schouwen-Duiveland
BouwperiodeStavenBruinisseSchouwen-Duiveland
vóór 194512,0%12,4%
1945–196412,1%10,0%
1965–197427,2%18,0%
1975–199116,5%24,3%
1992–200513,0%16,2%
2006–201411,5%13,0%
2015 en later7,7%6,1%

Bruinisse Schouwen-Duiveland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 27,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bruinisse vergeleken met Schouwen-Duiveland
WoningtypeStavenBruinisseSchouwen-Duiveland
Vrijstaand12,9%25,1%
Twee-onder-een-kap19,8%14,8%
Hoekwoning20,7%8,3%
Tussenwoning36,8%24,2%
Appartement9,5%15,0%
Onbekend type0,3%12,6%

Bruinisse Schouwen-Duiveland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
655
50,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.931 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Bruinisse

Alle buurten in Schouwen-Duiveland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.