Groenpeil

Ellemeet in Schouwen-Duiveland

Buurt in wijk Wijk 11 Ellemeet, gemeente Schouwen-Duiveland, postcodegebied 4323 en postcodegebied 4326. 255 inwoners in 143 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 150 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
143
CBS 2025
Inwoners
255
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
26,0%
EP-Online, 150 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ellemeet
Labelverdeling Ellemeet
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%1
A+0,7%1
A15,3%23
B9,3%14
C17,3%26
D9,3%14
E38,7%58
F5,3%8
G3,3%5
Totaal gelabeld100%150
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%139
A+++2,3%285
A++0,9%111
A+3,4%411
A32,5%3.983
B17,1%2.095
C20,5%2.516
D7,8%953
E5,8%715
F4,2%512
G4,3%530
Totaal gelabeld100%12.250
Energielabels Ellemeet vergeleken met Schouwen-Duiveland
LabelStavenEllemeetSchouwen-Duiveland
A++++0,0%1,1%
A+++0,7%2,3%
A++0,0%0,9%
A+0,7%3,4%
A15,3%32,5%
B9,3%17,1%
C17,3%20,5%
D9,3%7,8%
E38,7%5,8%
F5,3%4,2%
G3,3%4,3%

Ellemeet Schouwen-Duiveland

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ellemeet vergeleken met Schouwen-Duiveland
BouwperiodeStavenEllemeetSchouwen-Duiveland
vóór 194512,0%12,4%
1945–19644,7%9,9%
1965–197454,7%18,1%
1975–199112,0%24,3%
1992–20053,3%16,2%
2006–201412,7%13,0%
2015 en later0,7%6,1%

Ellemeet Schouwen-Duiveland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 54,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ellemeet vergeleken met Schouwen-Duiveland
WoningtypeStavenEllemeetSchouwen-Duiveland
Vrijstaand17,3%25,2%
Twee-onder-een-kap18,7%15,0%
Hoekwoning3,3%8,0%
Tussenwoning6,7%24,3%
Appartement0,0%15,0%
Onbekend type54,0%12,4%

Ellemeet Schouwen-Duiveland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
67
46,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
205 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Schouwen-Duiveland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.