Groenpeil

Poortambacht in Schouwen-Duiveland

Buurt in wijk Wijk 00 Zierikzee, gemeente Schouwen-Duiveland, postcodegebied 4301 en postcodegebied 4302. 4.595 inwoners in 2.096 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.449 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
2.096
CBS 2025
Inwoners
4.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 337.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
80,3%
EP-Online, 1.449 gelabeld
Dekking energielabels
69,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Poortambacht
Labelverdeling Poortambacht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,7%25
A++1,4%21
A+2,8%41
A52,9%767
B21,3%308
C16,1%234
D2,8%41
E0,3%5
F0,2%3
G0,2%3
Totaal gelabeld100%1.449
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%139
A+++2,3%285
A++0,9%111
A+3,4%411
A32,5%3.983
B17,1%2.095
C20,5%2.516
D7,8%953
E5,8%715
F4,2%512
G4,3%530
Totaal gelabeld100%12.250
Energielabels Poortambacht vergeleken met Schouwen-Duiveland
LabelStavenPoortambachtSchouwen-Duiveland
A++++0,1%1,1%
A+++1,7%2,3%
A++1,4%0,9%
A+2,8%3,4%
A52,9%32,5%
B21,3%17,1%
C16,1%20,5%
D2,8%7,8%
E0,3%5,8%
F0,2%4,2%
G0,2%4,3%

Poortambacht Schouwen-Duiveland

Deze verdeling gaat over de 69,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Poortambacht vergeleken met Schouwen-Duiveland
BouwperiodeStavenPoortambachtSchouwen-Duiveland
vóór 19450,1%12,4%
1945–19640,1%9,9%
1965–197430,6%18,1%
1975–199131,8%24,3%
1992–200516,8%16,2%
2006–201420,2%13,0%
2015 en later0,3%6,1%

Poortambacht Schouwen-Duiveland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Poortambacht vergeleken met Schouwen-Duiveland
WoningtypeStavenPoortambachtSchouwen-Duiveland
Vrijstaand8,4%25,2%
Twee-onder-een-kap17,0%15,0%
Hoekwoning10,2%8,0%
Tussenwoning38,0%24,3%
Appartement26,4%15,0%
Onbekend type0,0%12,4%

Poortambacht Schouwen-Duiveland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
1.134
54,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.387 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
22
52 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Zierikzee

Alle buurten in Schouwen-Duiveland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.