Groenpeil

Scharendijke in Schouwen-Duiveland

Buurt in wijk Wijk 09 Scharendijke, gemeente Schouwen-Duiveland, postcodegebied 4322. 1.095 inwoners in 543 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 522 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
543
CBS 2025
Inwoners
1.095
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 366.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
58,0%
EP-Online, 522 gelabeld
Dekking energielabels
96,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Scharendijke
Labelverdeling Scharendijke
LabelAandeelWoningen
A++1,3%7
A+2,7%14
A27,0%141
B27,0%141
C23,4%122
D8,6%45
E4,4%23
F2,7%14
G2,9%15
Totaal gelabeld100%522
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%139
A+++2,3%285
A++0,9%111
A+3,4%411
A32,5%3.983
B17,1%2.095
C20,5%2.516
D7,8%953
E5,8%715
F4,2%512
G4,3%530
Totaal gelabeld100%12.250
Energielabels Scharendijke vergeleken met Schouwen-Duiveland
LabelStavenScharendijkeSchouwen-Duiveland
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%2,3%
A++1,3%0,9%
A+2,7%3,4%
A27,0%32,5%
B27,0%17,1%
C23,4%20,5%
D8,6%7,8%
E4,4%5,8%
F2,7%4,2%
G2,9%4,3%

Scharendijke Schouwen-Duiveland

Deze verdeling gaat over de 96,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Scharendijke vergeleken met Schouwen-Duiveland
BouwperiodeStavenScharendijkeSchouwen-Duiveland
vóór 19457,3%12,4%
1945–19647,1%9,9%
1965–197419,2%18,1%
1975–199123,0%24,3%
1992–200537,7%16,2%
2006–20142,1%13,0%
2015 en later3,6%6,1%

Scharendijke Schouwen-Duiveland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 37,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Scharendijke vergeleken met Schouwen-Duiveland
WoningtypeStavenScharendijkeSchouwen-Duiveland
Vrijstaand29,9%25,2%
Twee-onder-een-kap12,5%15,0%
Hoekwoning5,7%8,0%
Tussenwoning14,4%24,3%
Appartement3,8%15,0%
Onbekend type33,7%12,4%

Scharendijke Schouwen-Duiveland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
267
49,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
870 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Schouwen-Duiveland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.