Groenpeil

Verspreide huizen Zonnemaire in Schouwen-Duiveland

Buurt in wijk Wijk 02 Zonnemaire, gemeente Schouwen-Duiveland, postcodegebied 4316. 150 inwoners in 71 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 41 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
71
CBS 2025
Inwoners
150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 554.000
CBS 2025, gemeente € 408.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
48,8%
EP-Online, 41 gelabeld
Dekking energielabels
57,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Zonnemaire
Labelverdeling Verspreide huizen Zonnemaire
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%1
A+++2,4%1
A26,8%11
B17,1%7
C14,6%6
D12,2%5
F4,9%2
G19,5%8
Totaal gelabeld100%41
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
Ter vergelijking: gemeente Schouwen-Duiveland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%139
A+++2,3%285
A++0,9%111
A+3,4%411
A32,5%3.983
B17,1%2.095
C20,5%2.516
D7,8%953
E5,8%715
F4,2%512
G4,3%530
Totaal gelabeld100%12.250
Energielabels Verspreide huizen Zonnemaire vergeleken met Schouwen-Duiveland
LabelStavenVerspreide huizen ZonnemaireSchouwen-Duiveland
A++++2,4%1,1%
A+++2,4%2,3%
A++0,0%0,9%
A+0,0%3,4%
A26,8%32,5%
B17,1%17,1%
C14,6%20,5%
D12,2%7,8%
E0,0%5,8%
F4,9%4,2%
G19,5%4,3%

Verspreide huizen Zonnemaire Schouwen-Duiveland

Deze verdeling gaat over de 57,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Zonnemaire vergeleken met Schouwen-Duiveland
BouwperiodeStavenVerspreide huizen ZonnemaireSchouwen-Duiveland
vóór 194539,0%12,4%
1945–19644,9%9,9%
1965–19740,0%18,1%
1975–19914,9%24,3%
1992–200524,4%16,2%
2006–201422,0%13,0%
2015 en later4,9%6,1%

Verspreide huizen Zonnemaire Schouwen-Duiveland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 39,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Zonnemaire vergeleken met Schouwen-Duiveland
WoningtypeStavenVerspreide huizen ZonnemaireSchouwen-Duiveland
Vrijstaand70,7%25,2%
Twee-onder-een-kap0,0%15,0%
Hoekwoning0,0%8,0%
Tussenwoning0,0%24,3%
Appartement0,0%15,0%
Onbekend type29,3%12,4%

Verspreide huizen Zonnemaire Schouwen-Duiveland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
35
49,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
298 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Zonnemaire

Alle buurten in Schouwen-Duiveland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.