Groenpeil

Maaskantje in Sint-Michielsgestel

Buurt in wijk Wijk 02 Den Dungen, gemeente Sint-Michielsgestel, postcodegebied 5271. 1.680 inwoners in 663 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 300 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
663
CBS 2025
Inwoners
1.680
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 503.000
CBS 2025, gemeente € 492.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
58,7%
EP-Online, 300 gelabeld
Dekking energielabels
45,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Maaskantje
Labelverdeling Maaskantje
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++1,3%4
A+1,0%3
A33,3%100
B22,7%68
C21,7%65
D8,3%25
E3,0%9
F4,0%12
G4,3%13
Totaal gelabeld100%300
Ter vergelijking: gemeente Sint-Michielsgestel
Ter vergelijking: gemeente Sint-Michielsgestel
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%77
A+++4,8%338
A++1,7%120
A+3,6%252
A30,3%2.144
B16,7%1.183
C25,2%1.783
D7,8%555
E3,6%258
F2,7%189
G2,5%174
Totaal gelabeld100%7.073
Energielabels Maaskantje vergeleken met Sint-Michielsgestel
LabelStavenMaaskantjeSint-Michielsgestel
A++++0,3%1,1%
A+++1,3%4,8%
A++0,0%1,7%
A+1,0%3,6%
A33,3%30,3%
B22,7%16,7%
C21,7%25,2%
D8,3%7,8%
E3,0%3,6%
F4,0%2,7%
G4,3%2,5%

Maaskantje Sint-Michielsgestel

Deze verdeling gaat over de 45,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Maaskantje vergeleken met Sint-Michielsgestel
BouwperiodeStavenMaaskantjeSint-Michielsgestel
vóór 194517,0%7,9%
1945–19647,3%12,1%
1965–197416,7%21,4%
1975–199119,3%24,5%
1992–200527,0%12,3%
2006–201412,3%14,8%
2015 en later0,3%6,9%

Maaskantje Sint-Michielsgestel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 27,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Maaskantje vergeleken met Sint-Michielsgestel
WoningtypeStavenMaaskantjeSint-Michielsgestel
Vrijstaand33,7%25,3%
Twee-onder-een-kap29,0%28,1%
Hoekwoning9,3%9,1%
Tussenwoning20,3%19,4%
Appartement7,7%17,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Maaskantje Sint-Michielsgestel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
266
40,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.283 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Den Dungen

Alle buurten in Sint-Michielsgestel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.