Groenpeil

Verspreide huizen Beekveld-Hersend in Sint-Michielsgestel

Buurt in wijk Wijk 03 Berlicum, gemeente Sint-Michielsgestel, postcodegebied 5258. 240 inwoners in 73 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 61 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
73
CBS 2025
Inwoners
240
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 726.000
CBS 2025, gemeente € 492.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
83,6%
EP-Online, 61 gelabeld
Dekking energielabels
83,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Beekveld-Hersend
Labelverdeling Verspreide huizen Beekveld-Hersend
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%3
A+++29,5%18
A44,3%27
B4,9%3
C1,6%1
D6,6%4
E3,3%2
F3,3%2
G1,6%1
Totaal gelabeld100%61
Ter vergelijking: gemeente Sint-Michielsgestel
Ter vergelijking: gemeente Sint-Michielsgestel
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%77
A+++4,8%338
A++1,7%120
A+3,6%252
A30,3%2.144
B16,7%1.183
C25,2%1.783
D7,8%555
E3,6%258
F2,7%189
G2,5%174
Totaal gelabeld100%7.073
Energielabels Verspreide huizen Beekveld-Hersend vergeleken met Sint-Michielsgestel
LabelStavenVerspreide huizen Beekveld-HersendSint-Michielsgestel
A++++4,9%1,1%
A+++29,5%4,8%
A++0,0%1,7%
A+0,0%3,6%
A44,3%30,3%
B4,9%16,7%
C1,6%25,2%
D6,6%7,8%
E3,3%3,6%
F3,3%2,7%
G1,6%2,5%

Verspreide huizen Beekveld-Hersend Sint-Michielsgestel

Deze verdeling gaat over de 83,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Beekveld-Hersend vergeleken met Sint-Michielsgestel
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Beekveld-HersendSint-Michielsgestel
vóór 19453,3%7,9%
1945–19649,8%12,1%
1965–19746,6%21,4%
1975–19914,9%24,5%
1992–20051,6%12,3%
2006–201441,0%14,8%
2015 en later32,8%6,9%

Verspreide huizen Beekveld-Hersend Sint-Michielsgestel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 41,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Beekveld-Hersend vergeleken met Sint-Michielsgestel
WoningtypeStavenVerspreide huizen Beekveld-HersendSint-Michielsgestel
Vrijstaand27,9%25,3%
Twee-onder-een-kap34,4%28,1%
Hoekwoning19,7%9,1%
Tussenwoning18,0%19,4%
Appartement0,0%17,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Verspreide huizen Beekveld-Hersend Sint-Michielsgestel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
46
63,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
301 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Berlicum

Alle buurten in Sint-Michielsgestel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.