Verspreide huizen Genenberg in Sint-Michielsgestel
Buurt in wijk Wijk 00 Sint-Michielsgestel, gemeente Sint-Michielsgestel, postcodegebied 5271. 425 inwoners in 158 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 85 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 72,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.
- Woningen
- 158
- CBS 2025
- Inwoners
- 425
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 706.000
- CBS 2025, gemeente € 492.000
- Koopwoningen
- 92,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 72,9%
- EP-Online, 85 gelabeld
- Dekking energielabels
- 53,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 3,5% | 3 |
| A++ | 3,5% | 3 |
| A+ | 3,5% | 3 |
| A | 51,8% | 44 |
| B | 10,6% | 9 |
| C | 7,1% | 6 |
| D | 8,2% | 7 |
| E | 3,5% | 3 |
| F | 3,5% | 3 |
| G | 4,7% | 4 |
| Totaal gelabeld | 100% | 85 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 77 |
| A+++ | 4,8% | 338 |
| A++ | 1,7% | 120 |
| A+ | 3,6% | 252 |
| A | 30,3% | 2.144 |
| B | 16,7% | 1.183 |
| C | 25,2% | 1.783 |
| D | 7,8% | 555 |
| E | 3,6% | 258 |
| F | 2,7% | 189 |
| G | 2,5% | 174 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.073 |
| Label | Staven | Verspreide huizen Genenberg | Sint-Michielsgestel |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,1% | |
| A+++ | 3,5% | 4,8% | |
| A++ | 3,5% | 1,7% | |
| A+ | 3,5% | 3,6% | |
| A | 51,8% | 30,3% | |
| B | 10,6% | 16,7% | |
| C | 7,1% | 25,2% | |
| D | 8,2% | 7,8% | |
| E | 3,5% | 3,6% | |
| F | 3,5% | 2,7% | |
| G | 4,7% | 2,5% |
Verspreide huizen Genenberg Sint-Michielsgestel
Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide huizen Genenberg | Sint-Michielsgestel |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 17,6% | 7,9% | |
| 1945–1964 | 10,6% | 12,1% | |
| 1965–1974 | 7,1% | 21,4% | |
| 1975–1991 | 9,4% | 24,5% | |
| 1992–2005 | 3,5% | 12,3% | |
| 2006–2014 | 51,8% | 14,8% | |
| 2015 en later | 0,0% | 6,9% |
Verspreide huizen Genenberg Sint-Michielsgestel
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Aangescherpte EPC
Grootste groep in deze buurt: 51,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.
De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide huizen Genenberg | Sint-Michielsgestel |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 31,8% | 25,3% | |
| Twee-onder-een-kap | 47,1% | 28,1% | |
| Hoekwoning | 5,9% | 9,1% | |
| Tussenwoning | 15,3% | 19,4% | |
| Appartement | 0,0% | 17,8% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,3% |
Verspreide huizen Genenberg Sint-Michielsgestel
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 64,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 84
- 53,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 426 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 00 Sint-Michielsgestel
- Sint-Michielsgestel 1.407 woningen
- Theereheide 1.732 woningen
- Venkant, Beekkant en Beekvliet 1.217 woningen
- Verspr.h. Sint-Michielsgestelse polders 117 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 53,8% (85 van 158 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.