Groenpeil

Guttecoven in Sittard-Geleen

Buurt in wijk Wijk 04 Guttecoven, gemeente Sittard-Geleen, postcodegebied 6141 en postcodegebied 6143. 1.230 inwoners in 544 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 224 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,7%.

Woningen
544
CBS 2025
Inwoners
1.230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 315.000
CBS 2025, gemeente € 271.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
35,3%
EP-Online, 224 gelabeld
Dekking energielabels
41,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Guttecoven
Labelverdeling Guttecoven
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A++0,9%2
A+1,8%4
A13,4%30
B18,8%42
C27,2%61
D12,9%29
E8,0%18
F9,4%21
G7,1%16
Totaal gelabeld100%224
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%108
A+++1,9%559
A++1,3%383
A+3,8%1.101
A26,1%7.540
B18,2%5.255
C22,0%6.357
D10,8%3.127
E7,3%2.101
F4,6%1.327
G3,7%1.057
Totaal gelabeld100%28.915
Energielabels Guttecoven vergeleken met Sittard-Geleen
LabelStavenGuttecovenSittard-Geleen
A++++0,4%0,4%
A+++0,0%1,9%
A++0,9%1,3%
A+1,8%3,8%
A13,4%26,1%
B18,8%18,2%
C27,2%22,0%
D12,9%10,8%
E8,0%7,3%
F9,4%4,6%
G7,1%3,7%

Guttecoven Sittard-Geleen

Deze verdeling gaat over de 41,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Guttecoven vergeleken met Sittard-Geleen
BouwperiodeStavenGuttecovenSittard-Geleen
vóór 194515,2%10,6%
1945–196425,4%24,2%
1965–197434,4%19,2%
1975–199112,1%21,0%
1992–200510,3%13,2%
2006–20141,8%7,0%
2015 en later0,9%4,9%

Guttecoven Sittard-Geleen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 34,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Guttecoven vergeleken met Sittard-Geleen
WoningtypeStavenGuttecovenSittard-Geleen
Vrijstaand28,6%11,0%
Twee-onder-een-kap35,3%23,1%
Hoekwoning12,5%7,2%
Tussenwoning14,3%15,6%
Appartement8,9%43,0%
Onbekend type0,4%0,1%

Guttecoven Sittard-Geleen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
192
35,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
858 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 04 Guttecoven

Alle buurten in Sittard-Geleen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.