Groenpeil

Munstergeleen in Sittard-Geleen

Buurt in wijk Wijk 03 Munstergeleen, gemeente Sittard-Geleen, postcodegebied 6151. 4.495 inwoners in 2.159 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.096 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,8%.

Woningen
2.159
CBS 2025
Inwoners
4.495
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 271.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
41,0%
EP-Online, 1.096 gelabeld
Dekking energielabels
50,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Munstergeleen
Labelverdeling Munstergeleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,5%5
A++1,0%11
A+1,6%17
A18,3%201
B19,5%214
C28,6%313
D15,3%168
E8,1%89
F4,7%51
G2,4%26
Totaal gelabeld100%1.096
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%121
A+++2,0%592
A++1,3%388
A+3,9%1.120
A26,0%7.542
B18,2%5.263
C22,1%6.397
D10,8%3.132
E7,2%2.083
F4,5%1.312
G3,6%1.033
Totaal gelabeld100%28.983
Energielabels Munstergeleen vergeleken met Sittard-Geleen
LabelStavenMunstergeleenSittard-Geleen
A++++0,1%0,4%
A+++0,5%2,0%
A++1,0%1,3%
A+1,6%3,9%
A18,3%26,0%
B19,5%18,2%
C28,6%22,1%
D15,3%10,8%
E8,1%7,2%
F4,7%4,5%
G2,4%3,6%

Munstergeleen Sittard-Geleen

Deze verdeling gaat over de 50,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Munstergeleen vergeleken met Sittard-Geleen
BouwperiodeStavenMunstergeleenSittard-Geleen
vóór 19455,6%10,6%
1945–196422,9%24,2%
1965–197433,9%19,2%
1975–199126,6%21,0%
1992–20057,0%13,1%
2006–20143,1%6,9%
2015 en later0,9%4,9%

Munstergeleen Sittard-Geleen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 33,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Munstergeleen vergeleken met Sittard-Geleen
WoningtypeStavenMunstergeleenSittard-Geleen
Vrijstaand21,4%10,9%
Twee-onder-een-kap42,3%23,0%
Hoekwoning10,6%7,4%
Tussenwoning13,2%15,7%
Appartement12,1%42,9%
Onbekend type0,4%0,1%

Munstergeleen Sittard-Geleen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
825
38,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.483 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Sittard-Geleen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.