Groenpeil

Vogelbuurt-Zuid in Sliedrecht

Buurt in wijk Wijk 03 Sliedrecht-Oost, gemeente Sliedrecht, postcodegebied 3361 en postcodegebied 3362. 2.740 inwoners in 1.345 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 932 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
1.345
CBS 2025
Inwoners
2.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 282.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
53,4%
EP-Online, 932 gelabeld
Dekking energielabels
69,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vogelbuurt-Zuid
Labelverdeling Vogelbuurt-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++0,4%4
A+4,6%43
A19,4%181
B29,0%270
C42,3%394
D2,9%27
E0,6%6
F0,4%4
G0,3%3
Totaal gelabeld100%932
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%52
A+++3,1%231
A++0,6%46
A+5,3%390
A35,2%2.610
B16,3%1.206
C21,5%1.594
D7,3%541
E4,1%303
F3,2%237
G2,6%196
Totaal gelabeld100%7.406
Energielabels Vogelbuurt-Zuid vergeleken met Sliedrecht
LabelStavenVogelbuurt-ZuidSliedrecht
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,1%
A++0,4%0,6%
A+4,6%5,3%
A19,4%35,2%
B29,0%16,3%
C42,3%21,5%
D2,9%7,3%
E0,6%4,1%
F0,4%3,2%
G0,3%2,6%

Vogelbuurt-Zuid Sliedrecht

Deze verdeling gaat over de 69,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelbuurt-Zuid vergeleken met Sliedrecht
BouwperiodeStavenVogelbuurt-ZuidSliedrecht
vóór 19450,4%11,4%
1945–19640,0%14,1%
1965–197475,9%25,6%
1975–19913,0%16,7%
1992–20058,3%10,1%
2006–201412,4%14,5%
2015 en later0,0%7,5%

Vogelbuurt-Zuid Sliedrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 75,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vogelbuurt-Zuid vergeleken met Sliedrecht
WoningtypeStavenVogelbuurt-ZuidSliedrecht
Vrijstaand0,3%4,3%
Twee-onder-een-kap5,9%13,4%
Hoekwoning4,2%7,3%
Tussenwoning23,7%27,6%
Appartement65,9%47,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Vogelbuurt-Zuid Sliedrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
318
23,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
846 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Sliedrecht-Oost

Alle buurten in Sliedrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.