Groenpeil

Breskens in Sluis

Buurt in wijk Wijk 10 Breskens, gemeente Sluis, postcodegebied 4511. 4.285 inwoners in 2.628 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.704 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
2.628
CBS 2025
Inwoners
4.285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 311.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
64,5%
EP-Online, 1.704 gelabeld
Dekking energielabels
64,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Breskens
Labelverdeling Breskens
LabelAandeelWoningen
A+++6,7%115
A++2,2%38
A+4,5%77
A35,5%605
B15,5%264
C15,0%256
D8,9%151
E6,5%110
F2,4%41
G2,8%47
Totaal gelabeld100%1.704
Ter vergelijking: gemeente Sluis
Ter vergelijking: gemeente Sluis
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%66
A+++3,5%374
A++2,3%249
A+6,1%653
A23,0%2.452
B19,8%2.113
C21,6%2.304
D7,8%831
E5,7%613
F3,7%397
G5,9%626
Totaal gelabeld100%10.678
Energielabels Breskens vergeleken met Sluis
LabelStavenBreskensSluis
A++++0,0%0,6%
A+++6,7%3,5%
A++2,2%2,3%
A+4,5%6,1%
A35,5%23,0%
B15,5%19,8%
C15,0%21,6%
D8,9%7,8%
E6,5%5,7%
F2,4%3,7%
G2,8%5,9%

Breskens Sluis

Deze verdeling gaat over de 64,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Breskens vergeleken met Sluis
BouwperiodeStavenBreskensSluis
vóór 19455,5%10,7%
1945–196418,8%16,2%
1965–197414,9%12,3%
1975–199118,9%16,4%
1992–200510,5%12,6%
2006–201419,3%14,5%
2015 en later12,1%17,2%

Breskens Sluis

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 19,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Breskens vergeleken met Sluis
WoningtypeStavenBreskensSluis
Vrijstaand7,1%17,0%
Twee-onder-een-kap11,2%11,2%
Hoekwoning12,4%8,6%
Tussenwoning33,7%20,7%
Appartement35,5%18,2%
Onbekend type0,1%24,3%

Breskens Sluis

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
1.017
38,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.240 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Breskens

Alle buurten in Sluis

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.