Groenpeil

Retranchement in Sluis

Buurt in wijk Wijk 01 Retranchement, gemeente Sluis, postcodegebied 4525. 130 inwoners in 176 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 90 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
176
CBS 2025
Inwoners
130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 572.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
44,4%
EP-Online, 90 gelabeld
Dekking energielabels
51,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Retranchement
Labelverdeling Retranchement
LabelAandeelWoningen
A21,1%19
B23,3%21
C18,9%17
D11,1%10
E7,8%7
F8,9%8
G8,9%8
Totaal gelabeld100%90
Ter vergelijking: gemeente Sluis
Ter vergelijking: gemeente Sluis
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%66
A+++3,5%374
A++2,3%249
A+6,1%653
A23,0%2.452
B19,8%2.113
C21,6%2.304
D7,8%831
E5,7%613
F3,7%397
G5,9%626
Totaal gelabeld100%10.678
Energielabels Retranchement vergeleken met Sluis
LabelStavenRetranchementSluis
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%3,5%
A++0,0%2,3%
A+0,0%6,1%
A21,1%23,0%
B23,3%19,8%
C18,9%21,6%
D11,1%7,8%
E7,8%5,7%
F8,9%3,7%
G8,9%5,9%

Retranchement Sluis

Deze verdeling gaat over de 51,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Retranchement vergeleken met Sluis
BouwperiodeStavenRetranchementSluis
vóór 194518,9%10,7%
1945–196415,6%16,2%
1965–197431,1%12,3%
1975–199128,9%16,4%
1992–20053,3%12,6%
2006–20142,2%14,5%
2015 en later0,0%17,2%

Retranchement Sluis

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 31,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Retranchement vergeleken met Sluis
WoningtypeStavenRetranchementSluis
Vrijstaand33,3%17,0%
Twee-onder-een-kap18,9%11,2%
Hoekwoning21,1%8,6%
Tussenwoning26,7%20,7%
Appartement0,0%18,2%
Onbekend type0,0%24,3%

Retranchement Sluis

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
47
26,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
110 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Retranchement

Alle buurten in Sluis

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.