Groenpeil

Verspreide huizen IJzendijke in Sluis

Buurt in wijk Wijk 12 IJzendijke, gemeente Sluis, postcodegebied 4507 en postcodegebied 4515. 595 inwoners in 285 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 95 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
285
CBS 2025
Inwoners
595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
24,2%
EP-Online, 95 gelabeld
Dekking energielabels
33,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen IJzendijke
Labelverdeling Verspreide huizen IJzendijke
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%1
A++1,1%1
A+2,1%2
A10,5%10
B9,5%9
C18,9%18
D18,9%18
E9,5%9
F4,2%4
G24,2%23
Totaal gelabeld100%95
Ter vergelijking: gemeente Sluis
Ter vergelijking: gemeente Sluis
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%66
A+++3,5%374
A++2,3%249
A+6,1%653
A23,0%2.452
B19,8%2.113
C21,6%2.304
D7,8%831
E5,7%613
F3,7%397
G5,9%626
Totaal gelabeld100%10.678
Energielabels Verspreide huizen IJzendijke vergeleken met Sluis
LabelStavenVerspreide huizen IJzendijkeSluis
A++++0,0%0,6%
A+++1,1%3,5%
A++1,1%2,3%
A+2,1%6,1%
A10,5%23,0%
B9,5%19,8%
C18,9%21,6%
D18,9%7,8%
E9,5%5,7%
F4,2%3,7%
G24,2%5,9%

Verspreide huizen IJzendijke Sluis

Deze verdeling gaat over de 33,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen IJzendijke vergeleken met Sluis
BouwperiodeStavenVerspreide huizen IJzendijkeSluis
vóór 194552,6%10,7%
1945–196412,6%16,2%
1965–19745,3%12,3%
1975–199115,8%16,4%
1992–20056,3%12,6%
2006–20144,2%14,5%
2015 en later3,2%17,2%

Verspreide huizen IJzendijke Sluis

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 52,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen IJzendijke vergeleken met Sluis
WoningtypeStavenVerspreide huizen IJzendijkeSluis
Vrijstaand94,7%17,0%
Twee-onder-een-kap3,2%11,2%
Hoekwoning0,0%8,6%
Tussenwoning1,1%20,7%
Appartement0,0%18,2%
Onbekend type1,1%24,3%

Verspreide huizen IJzendijke Sluis

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
121
42,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
928 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 12 IJzendijke

Alle buurten in Sluis

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.