Groenpeil

De Eng in Soest

Buurt in wijk Wijk 04 de Eng-Soest-Midden, gemeente Soest, postcodegebied 3764 en postcodegebied 3765. 3.055 inwoners in 1.561 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 880 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
1.561
CBS 2025
Inwoners
3.055
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 307.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
43,5%
EP-Online, 880 gelabeld
Dekking energielabels
56,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Eng
Labelverdeling De Eng
LabelAandeelWoningen
A++++8,1%71
A+++8,5%75
A++0,6%5
A+0,1%1
A14,2%125
B12,0%106
C16,1%142
D15,6%137
E11,4%100
F6,0%53
G7,4%65
Totaal gelabeld100%880
Ter vergelijking: gemeente Soest
Ter vergelijking: gemeente Soest
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%154
A+++3,9%528
A++1,4%194
A+2,6%350
A30,6%4.096
B15,7%2.105
C23,0%3.078
D9,4%1.262
E5,3%712
F3,5%463
G3,5%464
Totaal gelabeld100%13.406
Energielabels De Eng vergeleken met Soest
LabelStavenDe EngSoest
A++++8,1%1,1%
A+++8,5%3,9%
A++0,6%1,4%
A+0,1%2,6%
A14,2%30,6%
B12,0%15,7%
C16,1%23,0%
D15,6%9,4%
E11,4%5,3%
F6,0%3,5%
G7,4%3,5%

De Eng Soest

Deze verdeling gaat over de 56,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Eng vergeleken met Soest
BouwperiodeStavenDe EngSoest
vóór 194511,9%13,8%
1945–196448,4%15,4%
1965–197410,6%25,3%
1975–199110,5%20,4%
1992–20053,9%11,8%
2006–20140,7%5,9%
2015 en later14,1%7,4%

De Eng Soest

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 48,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Eng vergeleken met Soest
WoningtypeStavenDe EngSoest
Vrijstaand4,0%10,9%
Twee-onder-een-kap14,8%18,7%
Hoekwoning5,0%5,8%
Tussenwoning8,0%22,1%
Appartement68,3%41,7%
Onbekend type0,0%0,8%

De Eng Soest

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
198
12,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.073 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 de Eng-Soest-Midden

Alle buurten in Soest

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.