Groenpeil

Leusderheide in Soest

Buurt in wijk Wijk 08 Soesterberg, gemeente Soest, postcodegebied 3769. 510 inwoners in 139 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 154 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
139
CBS 2025
Inwoners
510
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 796.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
66,9%
EP-Online, 154 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Leusderheide
Labelverdeling Leusderheide
LabelAandeelWoningen
A+++1,3%2
A+0,6%1
A56,5%87
B8,4%13
C5,2%8
D14,3%22
E4,5%7
F5,2%8
G3,9%6
Totaal gelabeld100%154
Ter vergelijking: gemeente Soest
Ter vergelijking: gemeente Soest
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%154
A+++3,9%528
A++1,4%194
A+2,6%350
A30,6%4.096
B15,7%2.105
C23,0%3.078
D9,4%1.262
E5,3%712
F3,5%463
G3,5%464
Totaal gelabeld100%13.406
Energielabels Leusderheide vergeleken met Soest
LabelStavenLeusderheideSoest
A++++0,0%1,1%
A+++1,3%3,9%
A++0,0%1,4%
A+0,6%2,6%
A56,5%30,6%
B8,4%15,7%
C5,2%23,0%
D14,3%9,4%
E4,5%5,3%
F5,2%3,5%
G3,9%3,5%

Leusderheide Soest

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Leusderheide vergeleken met Soest
BouwperiodeStavenLeusderheideSoest
vóór 194519,5%13,8%
1945–19645,8%15,4%
1965–19740,0%25,3%
1975–19914,5%20,4%
1992–200521,4%11,8%
2006–201437,7%5,9%
2015 en later11,0%7,4%

Leusderheide Soest

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 37,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Leusderheide vergeleken met Soest
WoningtypeStavenLeusderheideSoest
Vrijstaand21,4%10,9%
Twee-onder-een-kap16,9%18,7%
Hoekwoning0,6%5,8%
Tussenwoning0,6%22,1%
Appartement43,5%41,7%
Onbekend type16,9%0,8%

Leusderheide Soest

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
30
21,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
156 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Soesterberg

Alle buurten in Soest

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.