Groenpeil

't Hart in Soest

Buurt in wijk Wijk 01 't Hart-Soestdijk, gemeente Soest, postcodegebied 3762. 4.160 inwoners in 1.740 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.060 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
1.740
CBS 2025
Inwoners
4.160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 516.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
41,2%
EP-Online, 1.060 gelabeld
Dekking energielabels
60,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling 't Hart
Labelverdeling 't Hart
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++1,1%12
A++0,5%5
A+0,9%10
A23,3%247
B15,2%161
C24,0%254
D13,3%141
E8,1%86
F6,5%69
G6,9%73
Totaal gelabeld100%1.060
Ter vergelijking: gemeente Soest
Ter vergelijking: gemeente Soest
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%154
A+++3,9%528
A++1,4%194
A+2,6%350
A30,6%4.096
B15,7%2.105
C23,0%3.078
D9,4%1.262
E5,3%712
F3,5%463
G3,5%464
Totaal gelabeld100%13.406
Energielabels 't Hart vergeleken met Soest
LabelStaven't HartSoest
A++++0,2%1,1%
A+++1,1%3,9%
A++0,5%1,4%
A+0,9%2,6%
A23,3%30,6%
B15,2%15,7%
C24,0%23,0%
D13,3%9,4%
E8,1%5,3%
F6,5%3,5%
G6,9%3,5%

't Hart Soest

Deze verdeling gaat over de 60,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes 't Hart vergeleken met Soest
BouwperiodeStaven't HartSoest
vóór 194533,1%13,8%
1945–196432,4%15,4%
1965–19748,3%25,3%
1975–19918,4%20,4%
1992–200511,9%11,8%
2006–20142,7%5,9%
2015 en later3,2%7,4%

't Hart Soest

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes 't Hart vergeleken met Soest
WoningtypeStaven't HartSoest
Vrijstaand16,6%10,9%
Twee-onder-een-kap31,6%18,7%
Hoekwoning6,1%5,8%
Tussenwoning28,0%22,1%
Appartement17,6%41,7%
Onbekend type0,0%0,8%

't Hart Soest

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
573
32,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.143 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 't Hart-Soestdijk

Alle buurten in Soest

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.