Groenpeil

Half Elfje in Someren

Buurt in wijk Buitengebied Someren, gemeente Someren, postcodegebied 5711. 130 inwoners in 54 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 20 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
54
CBS 2025
Inwoners
130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 448.000
CBS 2025, gemeente € 436.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
55,0%
EP-Online, 20 gelabeld
Dekking energielabels
37,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Half Elfje
Labelverdeling Half Elfje
LabelAandeelWoningen
A+++5,0%1
A++5,0%1
A+10,0%2
A25,0%5
B10,0%2
C25,0%5
D10,0%2
F10,0%2
Totaal gelabeld100%20
Ter vergelijking: gemeente Someren
Ter vergelijking: gemeente Someren
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%79
A+++8,2%406
A++2,3%111
A+4,7%234
A33,9%1.672
B16,4%807
C20,1%993
D5,2%254
E3,0%146
F2,7%135
G1,9%93
Totaal gelabeld100%4.930
Energielabels Half Elfje vergeleken met Someren
LabelStavenHalf ElfjeSomeren
A++++0,0%1,6%
A+++5,0%8,2%
A++5,0%2,3%
A+10,0%4,7%
A25,0%33,9%
B10,0%16,4%
C25,0%20,1%
D10,0%5,2%
E0,0%3,0%
F10,0%2,7%
G0,0%1,9%

Half Elfje Someren

Deze verdeling gaat over de 37,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Half Elfje vergeleken met Someren
BouwperiodeStavenHalf ElfjeSomeren
vóór 194510,0%4,4%
1945–19645,0%10,0%
1965–19740,0%19,4%
1975–199135,0%25,4%
1992–200540,0%12,0%
2006–201410,0%14,7%
2015 en later0,0%14,1%

Half Elfje Someren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 40,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Half Elfje vergeleken met Someren
WoningtypeStavenHalf ElfjeSomeren
Vrijstaand80,0%24,9%
Twee-onder-een-kap10,0%24,8%
Hoekwoning10,0%9,8%
Tussenwoning0,0%18,9%
Appartement0,0%16,0%
Onbekend type0,0%5,6%

Half Elfje Someren

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
3
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Buitengebied Someren

Alle buurten in Someren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.