Groenpeil

Someren centrum in Someren

Buurt in wijk Someren dorp, gemeente Someren, postcodegebied 5711 en postcodegebied 5712. 3.070 inwoners in 1.622 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 888 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
1.622
CBS 2025
Inwoners
3.070
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 410.000
CBS 2025, gemeente € 436.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
58,3%
EP-Online, 888 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Someren centrum
Labelverdeling Someren centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++5,9%52
A++0,7%6
A+2,1%19
A30,2%268
B19,4%172
C22,6%201
D7,1%63
E4,2%37
F4,4%39
G3,4%30
Totaal gelabeld100%888
Ter vergelijking: gemeente Someren
Ter vergelijking: gemeente Someren
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%79
A+++8,2%406
A++2,3%111
A+4,7%234
A33,9%1.672
B16,4%807
C20,1%993
D5,2%254
E3,0%146
F2,7%135
G1,9%93
Totaal gelabeld100%4.930
Energielabels Someren centrum vergeleken met Someren
LabelStavenSomeren centrumSomeren
A++++0,1%1,6%
A+++5,9%8,2%
A++0,7%2,3%
A+2,1%4,7%
A30,2%33,9%
B19,4%16,4%
C22,6%20,1%
D7,1%5,2%
E4,2%3,0%
F4,4%2,7%
G3,4%1,9%

Someren centrum Someren

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Someren centrum vergeleken met Someren
BouwperiodeStavenSomeren centrumSomeren
vóór 19455,1%4,4%
1945–196423,8%10,0%
1965–197413,1%19,4%
1975–199119,3%25,4%
1992–200520,0%12,0%
2006–201412,6%14,7%
2015 en later6,2%14,1%

Someren centrum Someren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 23,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Someren centrum vergeleken met Someren
WoningtypeStavenSomeren centrumSomeren
Vrijstaand21,6%24,9%
Twee-onder-een-kap21,7%24,8%
Hoekwoning3,9%9,8%
Tussenwoning6,4%18,9%
Appartement46,3%16,0%
Onbekend type0,0%5,6%

Someren centrum Someren

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Someren dorp

Alle buurten in Someren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.