Groenpeil

Son in Son en Breugel

Buurt in wijk Wijk 00 Son, gemeente Son en Breugel, postcodegebied 5691. 5.400 inwoners in 2.617 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.610 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
2.617
CBS 2025
Inwoners
5.400
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 532.000
CBS 2025, gemeente € 517.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
66,0%
EP-Online, 1.610 gelabeld
Dekking energielabels
61,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Son
Labelverdeling Son
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%7
A+++1,9%30
A++1,9%31
A+7,1%114
A34,3%552
B20,4%328
C15,2%245
D8,4%136
E5,5%88
F2,9%46
G2,0%33
Totaal gelabeld100%1.610
Ter vergelijking: gemeente Son en Breugel
Ter vergelijking: gemeente Son en Breugel
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%32
A+++3,1%142
A++1,3%60
A+4,4%200
A34,4%1.558
B20,2%916
C21,5%973
D8,2%371
E2,9%131
F1,9%85
G1,3%58
Totaal gelabeld100%4.526
Energielabels Son vergeleken met Son en Breugel
LabelStavenSonSon en Breugel
A++++0,4%0,7%
A+++1,9%3,1%
A++1,9%1,3%
A+7,1%4,4%
A34,3%34,4%
B20,4%20,2%
C15,2%21,5%
D8,4%8,2%
E5,5%2,9%
F2,9%1,9%
G2,0%1,3%

Son Son en Breugel

Deze verdeling gaat over de 61,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Son vergeleken met Son en Breugel
BouwperiodeStavenSonSon en Breugel
vóór 19453,4%2,1%
1945–196441,9%16,8%
1965–197411,2%25,7%
1975–19915,0%20,2%
1992–200514,0%12,8%
2006–201417,9%16,8%
2015 en later6,7%5,7%

Son Son en Breugel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 41,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Son vergeleken met Son en Breugel
WoningtypeStavenSonSon en Breugel
Vrijstaand18,2%18,5%
Twee-onder-een-kap27,6%32,2%
Hoekwoning5,8%7,5%
Tussenwoning14,2%25,2%
Appartement34,2%16,3%
Onbekend type0,0%0,3%

Son Son en Breugel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
742
28,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.487 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
39 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Son

Alle buurten in Son en Breugel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.